Keskerakonna eesmärk kohalikel valimistel ainuvõim Tallinnas

Foto: Siim Lõvi/ERR

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas teatas erakonna kongressil peetud poliitilises ettekandes, et Keskerakonna eesmärk on võita järgmise aasta sügisel peetavad kohalikud valimised. Selle võidu üheks kriteeriumiks on saavutada taas absoluutne enamus Tallinna volikogus.

"See on kindlasti meie eesmärk 2021. aasta kohalikel valimistel, et paluda taas Tallinna elanike toetust Keskerakonnale, mis annaks ka volikogus absoluutse enamuse. Kindlasti on see see siht, mida me oleme seadnud," ütles Jüri Ratas.

Arvamusküsitlused praegu aga Keskerakonnale pealinnas võitu ei luba, absoluutsest enamusest rääkimata.

Keskerakonna juhatuse valimistel enim hääli saanud sotsiaalminister Tanel Kiik ütles aga, et kohalike valimiste kontekstis ei ole küsitlusi väga tehtud. "Tehtud on riigikogu valimiste kontekstis, kus kandidaadid on erinevad, valijad on erinevad. Neid kahte ei saa üks-ühele võrdsustada. Praegu valitakse uus meeskond, juhatus erakonnale, kes hakkab seda tööd tegema - valimisvankrit vedama nii riigi tasandil kui omavalitsustes," ütles Kiik.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti hinnangul võib ainuvõimu säilitamine volikogus olla Keskerakonna ainus võimalus pealinnas üldse võimu juurde jääda.

"Võib juhtuda, et koalitsiooni loomise perspektiive Keskerakond ei hakka arutama, sest teadaolevalt meie kolleegid-konkurendid on ammu rääkinud, et Keskerakond ei peaks Tallinnas olema võimul, ehk siis koalitsiooni loovad teised erakonnad," ütles Kõlvart.

Eurosaadik Yana Toom ütleb, et praegune koalitsioon Toompeal tuleb Keskerakonnale kohalikel valimistel pigem kahjuks.

"Tegelikult ma siin apelleeriksin linnapea Mihhail Kõlvarti kõnele, kes ütles väga selgelt, et me ei pea kiitma ja tänama oma koalitsioonikaaslasi. Me peame väga selgelt väljendama oma seisukohti, kui nad lõhestavad ühiskonda, mida nad jätkuvalt teevad, ma usun, see aitaks küll," rääkis Toom.

Jüri Ratas tunnistas, et tänane koalitsioon kerge ei ole. "Aga ma arvan, et ei ole ükski koalitsioon kerge. Minu ja Keskerakonna eesmärk on olnud see, et koalitsioon oleks võimalikult laiapindne ja kindlasti ta väga erinevaid valdkondi Eesti elus täna kaasa," lausus Ratas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: