Valgas toimub taas militaarfestival ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Valgas peetakse 12. korda Baltimaade suurimat militaarajaloo festivali. Kuigi viiruseohu tõttu osalevad seekord vaid Eesti, Läti ja Leedu sõjaajaloo klubid, toimus Valga kesklinnas võimas paraad ja peeti eri ajalooetappe kujutavaid näidislahinguid.

Valgas võib kord aastas festivalil, aga iga päev Euroopa ainulaadseimas isamaalise kasvatuse teemapargis kogeda, et huvi sõjaajaloo ning Eesti ja Läti kaitse ja turvalisuse tagajate vastu iga aastaga üha kasvab. Täna peeti rahva tungival soovil taas erinevaid aegu, inimesi, mundreid ja tehnikat ühendavat paraadi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eks me ole püüdnud seda festivali teha igal aastal omanäolisena ja festivali motiiv on - Eesti sõjamehed läbi ajalooprisma. Kahtlemata ei saa me jätta tähelepanuta meie kaitsevõimekust ja meie kaitseväge oma tehnika ja sõduritega - nemadki marsivad täna ja kajastavad tänast päeva," ütles Valga militaarajaloo festivali peakorraldaja Meelis Kivi

"Meil on varasemail aastail olnud festivalil kuni 17 riiki, aga seekord piirdume tõesti vaid Balti riikidega ja püüame võimalikult hajutatult kõiki neid üritusi teha," lisas ta.

Sõjaajaloo klubid viisid pealtvaatajad näidislahingute kaudu viikingite aega, aga meenutasid ka Põhjasõja, Vabadussõja ja Teise maailmasõja aegu.

"Valga sõjamuuseum korraldab seda festivali oma 20.juubeliaastal, aga me oleme Euroopa üks omanäolisemaid sõjamuuseume selle tõttu, et ühendame ühe riigi kõiki jõustruktuure ja piiriüleselt on ka Läti jõustruktuuridega väga tihe koostöö," ütles Kivi veel.

Kaitsepolitsei pakkus vaadata oma juubeli rändnäitust ning mõistagi peeti väga populaarset vanavara- ja käsitöölaata.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: