Uus nädal tuleb vihmane

Foto: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäev tuleb vihmane, kohati võib tulla ka äikest. Sajuhoogude vahel esineb ajuti ka päikesepaistet. Õhutemperatuur tõuseb valdavalt 17 kuni 22 kraadini.

Läänemeremaade ilma mõjutab esmaspäeval põhja pool asetsev mitme keskmega madalrõhuala. Õhuvool kannab kiiresti vihmahooge üle Skandinaavia lõunaosa Baltimaadele ja kohati võib olla äikest.

Öö vastu esmaspäeva tuleb lääne pool üsna sajune, idas vahelduva pilvisusega. Välistatud ei ole äike. Puhub edelatuul viis kuni 10, rannikul puhanguti 14 meetrit sekundis. Temperatuur jääb 13 kuni 17 kraadi juurde.

Esmaspäeva hommikul pilvisus vaheldub, kohati on hoovihmane ja võib olla äikest. Edelatuul puhub neli kuni 10, rannikul iiliti 15 meetrit sekundis. Temperatuur küündib 18 kraadini.

Päev jätkub samasugustes tingimustes, pilvisus vaheldub ja mitmel pool sajab hoovihma. Puhub edela- ja läänetuul neli kuni 10, puhanguti kuni 13, rannikul 15 meetrit sekundis. Soojakraadid tõusevad kõige rohkem 22 kraadini.

Õhtulgi on taevas üsna pilvine, veel sajab hoovihma ja võib olla äikest. Tuul puhub edelast-läänest kolm kuni üheksa, saartel ja rannikul puhanguti 12-14 meetrit sekundis. Temperatuur langeb 15 kuni 19 kraadini.

Uuel nädalal ulatuvad temperatuurid 20 kraadini, sademete poolest liigume aga sügisele aina lähemale. Ka teisipäeval tuleb mitmel pool arvestada hoovihmaga, kolmapäeva pärastlõunal jõuab saartele uuesti tihedam sajuala ja laieneb seejärel mandrile. Neljapäeval ja reedel on seis sama.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: