Räpina postipunkti osas valitseb pikemat aega segadus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Postkastid.
Postkastid. Autor/allikas: Mirjam Nutov/ERR

Eesti Post kaotas möödunud sügisel Räpina postkontori ning muutis selle postipunktiks, nüüd koliti vallavalitsuse ja kohalike elanike meelehärmiks postipunkt linnast viie kilomeetri kaugusele Rahumäe külla. Postifirma on probleemi lahendamas ning avab septembris Räpinas uue postipunkti, senikaua tegutseb linnas postiauto.

Räpina vald kirjutab pöördumises väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi poole, et Eesti Post teatas 10. augustil Räpina linnas tegutsenud postipunkti kolimisest Rahumäe külla, mis asub Räpinast nelja-viie kilomeetri kaugusel. Räpina valla hinnangul ei ole aga seejuures järgitud majandusministeeriumi määrust, mille kohaselt peaks postipunkti paigutamisel võtma arvesse haldusüksuste keskuse paiknemist ja piirkonna inimeste elukohti.

"Räpina linna ainsa postipunkti viimine Räpina linnast Rahumäe külla ei arvesta päris kindlasti haldusüksuse väljakujunenud keskuste paiknemist ega ka asjaolu, et Räpina linnas elab tunduvalt rohkem inimesi võrreldes Rahumäe külaga. Arvestades, et uues kohas tegutsev postipunkt on avatud tööpäevadel ainult kahe tunni vältel, ei ole suure tõenäosusega teenuse saamiseks võimallik kasutada ka ühistransporti," märgib Räpina vald pöördumises.

Eelmisel sügisel kujundas Eesti Post Räpina vallamajas asunud postkontori ümber postipunktiks ja kolis seejärel ümber Santex OÜ-le kuuluvatesse ruumidesse. Postifirma ei suutnud valla teatel aga täita kõiki kohustusi ning pooltevaheline koostöökokkulepe ei toiminud, mistõttu see ka lõppes.

Eesti Posti teatel on firma allkirjastamas uut lepingut, et avada postipunkt Räpina linnas. Uus postipunkt hakkab tööle Räpina linnas aadressil Võhandu 29. Käesolevast nädalast kuni uue postipunkti avamiseni osutab ettevõtte postiteenuseid samal aadressil ajutise lahendusena postiautost. Samuti osutatakse Räpina elanikele postiteenuseid ka kirjakandja vahendusel kliendi kodu- või töökohas.

Postivõrgu teeninduskanalite üksuse juhi Eve Vuksi sõnul leiti sobilikud ruumid postipunkti taasavamiseks eelmise nädala algul ja üürileping omanikuga on sõlmimisel. "Hetkel on ruumid veel remondis, kuid septembri esimesel nädalal saame kõigi eelduste kohaselt juba Räpina postipunkti uksed uues asukohas avada. Tegutseme selle nimel nii kiiresti kui võimalik," ütles Vuks.

Postiauto töötab postipunkti asukohas esmaspäevast reedeni kella kahest neljani. Uue postipunkti avamiseni pakub Eesti Post postiteenuseid paralleelselt ka Rahumäe külas asuvas jaotuspunktis.

Räpina vald ei ole aastate jooksul tekkinud segadusega rahul

Räpina vallavanem ja volikogu esimees toovad pöördumises ministri poole välja, et lisaks probleemidele postipunkti liikumisega on valla kauplustes lõppenud ka ümbrikute ja postmarkide müük, kuna väidetavalt ei suutnud Eesti Post kaupa tarnida ja pakutav tasu oli nende hinnangul olematu.

Vallavanem on pidanud Eesti Posti esindajatega läbirääkimisi, säilinud on postiteenuste osutamine ka Räpina vallas Verioral.

Omavalitsus ja Eesti Post allkirjastasin juunis partnerliskokkuleppe postipunktiteenuse osutamiseks. Sellegipoolest leiab vald, et kuigi minister Siem lubas, et postiasutuste sulgemised peatatakse, on maapiirkonna postiteenuste kaotamisega jätkatud.

"Kui postipunkt on valla keskusest väljapoole viidud ja juhul, kui selle asukoht moodsat navigeerimissüsteemi kasutades ka tuvastatakse, siis on väga paljudel maal elavatel inimestel isiklikku sõiduvahendit omamaata väga keeruline tööpäevadel kahe tunniu jooksul teenusepakkujani jõuda. Selliselt jääb tarbijaid aina vähemaks ning SA Eesti Post saab vähese nõudluse põhjemdusel taaskord ühe postipunkti sulgeda," märkis vald pöördumises.

Räpina teatel on vald teinud omalt poolt Eesti Postiga koostööd, kuid postifirma teeb selle keeruliseks. "Paraku igasugune koostöö on võimatu olukorras, kus ministeeriumist antakse ühesugust infot ja lubadusi, teenusepakkuja toimetab vastupidiselt eeltoodule ning omavalitsus, kui tarbijale kõige lähemal seisev organ, peab tekkinud olukorra reaalselt lahendama," märkis vald.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: