Kolmapäev kostitab harvade vihmahoogudega

Foto: Ken Mürk/ERR

Teisipäevaga võrreldes näitab kolmapäevane ilm paranemismärke, sest vihmapilvedest ümbritsetud madalrõhulohk kaugeneb Karjala ja Venemaa põhjaalade poole ning selle järel kandub lauge kõrgrõhuhari idast üle Balti riikide. Päris sajuta küll läbi ei saa, aga vihmahooge esineb vaid kohati ja need on pigem nõrgad.

Samal ajal liigub uus tugev madalrõhkkond Briti saartelt üle Põhjamere ja jõuab Taani kohale. Seetõttu muutub Läänemere lõunavete ümbrus sajuseks ning vihmapilved jõuavad ka Leetu ja Lätti. Neljapäeval liigub see madalrõhkkond ühes tihedama sajuga üle Leedu ja Läti Venemaale ning selle servast kandub vihmahooge põhiliselt Eesti lõuna- ja idaossa.

Öö vastu kolmapäeva tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega ning kohati sajab hoovihma, öö hakul on Ida-Eestis võimalik ka äike. Puhub edela- ja läänetuul 3-9, rannikul puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on 9..12, rannikul kuni 15°C.

Hommikul on sisemaal pilvi vähe ja suuremat sadu karta pole. Üksnes rannikul võib olla hoogsajupilvi. Puhub mõõdukas edela- ja läänetuul ja õhutemperatuur on 11..16°C.

Kolmapäeva päev tervitab meid vahelduva pilvisusega ja kohati sajab hoovihma. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-7 m/s ning sooja saame 18..20°C.

Õhtul on vahelduva pilvisusega ilm ning üksikud sajuhood ei ole välistatud. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga ning õhtu maksimumid jäävad 17-ne kraadi juurde.

Nädala teine pool tuleb suuremal määral sarnane eelnevatele päevadele ehk kohati on hoovihma, aga suurt sadu oodata ei ole. Öised keskmised langevad paiguti rohkem ja jäävad vahemikku 6 kuni 12 ning päeval on ühtlaselt 18 kuni 20 kraadi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: