Otse neljapäeval kell 11: milliseid rohemuutusi taotleb Rohetiiger? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rohetiigri üks eestvedajaid Eva Truuverk.
Rohetiigri üks eestvedajaid Eva Truuverk. Autor/allikas: Arno Mikkor

Neljapäeval tutvustavad asjaosalised Rohetiigri organisatsiooni, mille eesmärk on suurendada keskkonnateadlikkust, panna koostöös 40 Eesti ettevõtte ja organisatsiooniga alus tasakaalus majandusele ning viia Eesti ühiskonnas läbi rohehüpe. Otseülekannet avaürituselt saab kell 11 vaadata portaalis ERR.ee.

Maailmas räägitakse aina enam sellest, et inimesed peavad vähendama mõtlematut tarbimist, pöörama rohkem tähelepanu ressursside taaskasutusele ja astuma samme kliimasoojenemise vastu.

Organisatsioon Rohetiiger püüab suurendada keskkonnateadlikkust ning panna koostöös ettevõtete ja organisatsioonidega alus tasakaalus majandusele.

"Nii nagu kunagi Tiigrihüpe käivitas tehnoloogiasektori arengu, tahab ka Rohetiiger kasvada roheteemade suunanäitajaks," kinnitavad organisatsiooni eestvedajad.

Rohetiigri avaüritus toimub sel neljapäeval Rocca al Mare koolis ning ülekannet sealsetest aruteludest saab algusega kell 11 jälgida portaalis ERR.ee.

 

Programm

Kell 11 Rohetiigri eestvedajate Eva Truuverki ja Mihkel Tammo tervitussõnad

Ettekanded ja arutelud

Kas plaan B on veel üldse mõeldav ehk milline on keskkonnaolukord maailmas? - Ado Lõhmus, Eesti esindaja ÜRO keskkonnaprogrammis

Kas Eestist sõltub midagi maailma päästmisel ehk milline on keskkonnaolukord Eestis? – Lauri Tammiste, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse juht

Diskussioonipaneel: Kuidas rohepesu asemel tegelikult rohehüpet teha ehk kuidas organisatsioonid roheteemasid tähtsustavad? - AS Aexela juhatuse liige Alan Vaht, ettevõtte Bolt kaasasutaja Martin Villig ning politsei- ja piirivalveameti juht Elmar Vaher

Paneeli juhib LIFT99 kaasasutaja ja idufirmade nõustaja Elise Sass.

Kes on Rohetiiger ja mis nüüd juhtuma hakkab? – Rohetiigri algatust tutvustavad Eva Truuverk ja Mihkel Tammo

Rohetiigri pilootprogrammiga on teiste seas liitunud näiteks ERR, Tere, Bolt, LHV, politsei- ja piirivalveamet, Tallinna Sadam, Elisa, Rocca al Mare kool jne. Pilootprogrammi eesmärk on aidata nendel ettevõtetel ja organisatsioonidel viia ellu keskkonnaalased muutused. Esimest korda Eesti ajaloos tuleb selline motivatsioon rohemuutuseks rohujuure tasandilt ehk ettevõtetest, mitte riigi tasemelt. Rohetiiger on selle tahte kokku koondanud ning pakub ettevõtetele teadmisi ja kogemusi, et rohehüpe oma ettevõttes ära teha.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: