USA rannikule lähenev Laura tugevnes neljanda kategooria orkaaniks

{{1598459580000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/Getty Images/JOE RAEDLE

Ühendriikide Texase rannikule lähenev Laura tugevnes kolmapäeval neljanda kategooria orkaaniks, teatas USA riiklik orkaanihoiatuskeskus.

"Satelliidipildid näitasid viimastel tundidel Laura kasvamist hirmuäratavaks orkaaniks, mis ähvardab hävitada maju ja tekitada uputusi. Ta on muutunud märkimisväärselt tugevamaks ja pole märke, et ta võiks lähemal ajal vaibuda," märkis orkaanikeskus briifingul.

Laura maksimaalne püsiv tuulekiirus ulatub tugevamate iilide korral 220 kilomeetrini tunnis ehk 61 meetrini sekundis.

"Me ennustame laialdasi elektrikatkestusi, puude murdumist. Kodud ja ärid võivad hävineda," ütles riikliku ilmateenistuse meteoroloog Donald Jones Louisianas. Ilmaennustaja sõnul muutub olukord "väga tõsiseks".

Evakueerimiskäsu on saanud umbes pool miljonit inimest.

Enam kui 385 000 inimest peavad lahkuma Texase osariigi linnadest nagu Beaumont, Galveston ja Port Arthur. Veel 200 000 inimest evakueeritakse Louisiana osariigi edelaosast.

Texase kuberner Greg Abbott nimetas Laura jõudu ennenägematuks ja kutsus elanikke üles viivitamatult tegutsema oma ohutuse tagamiseks.

"Sellise tormiga kaasnevaid tingimusi pole võimalik üle elada. Soovitan Texase elanikel kasutada järelejäänud tunde evakueerumiseks," manitses kuberner.

"Teie vara saab hüvitada. Teie elusid ei saa," jätkas Abbot.

USA president Donald Trump kutsus orkaani teele jäävaid inimesi üles kuulama võimuesindajate soovitusi.

"Orkaan Laura on väga ohtlik ja kiiresti tugevnev orkaan," kirjutas Trump suhtlusvõrgustikus Twitter. President lubas, et tema administratsioon teeb orkaaniga seoses tihedat koostööd osariigivõimude ja kohalike päästeasutustega.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: