Kohus mõistis Uus-Meremaa mošeetulistajale eluaegse vangistuse

Kohtunik Cameron Mander ja kohtualune Brenton Tarrant
Kohtunik Cameron Mander ja kohtualune Brenton Tarrant Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Uus-Meremaa 29-aastasele mošeetulistajale mõisteti neljapäeval eluaegne vangistus võimaluseta tingimisi vabaneda, teatasid võimuesindajad.

Kohtunik Cameron Mander liigitas Brenton Tarranti poolt eelmisel aastal korraldatud veresauna muu hulgas ebainimlikuks ja õelaks.

Tarrant tunnistas end märtsis süüdi 51 mõrvas, 40 mõrvakatses ja terrorismis.

Ajalehe New Zealand Herald informatsiooni kohaselt on tegemist esimese sellelaadse kohtuotsusega riigis. Tavaliselt kuulub eluaegse vangistuse juurde 17-aastane minimaalaeg, mille jooksul ei ole võimalik tingimisi vabastamist taotleda.

Tarrant tappis otseülekandes edastatud veretöö käigus kahes mošees 51 islamiusulist. Mees ei ilmutanud istungitel mingeid erilisi tundeid. 

Prokurör Barnaby Hawes ütles lõppsõnas, et Tarrant kolis Uus-Meremaale 2017. aastal ning asus ostma relvi ja laskemoona. Kaks kuud enne rünnakuid lennutas ta drooni üle Al Noori mošee, et saada aerofotod hoonetest ja krundist ning kõigist sissepääsudest.

Hawesi sõnul plaanis tulistaja rünnakuid ajaks, kui kohal on kõige enam islamiusulisi ja pärast tulistamist kavatses ta pühakojad maha põletada. Tarrant kahetses pärast vahistamist ülekuulamisel, et mošeede mahapõletamine ei õnnestunud.

Allikas: AFP-STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: