Eesti teise kvartali keskmine palk kasvas ühe protsendi 1433 eurole

Foto: ERR

Teise kvartali andmed näitavad, et palgakasv pidurdus, statistikaameti andmete kohaselt oli keskmine brutokuupalk 1433 eurot ehk ühe protsendi võrra suurem kui eelmisel aastal samal ajal. Nii tagasihoidlik keskmise palga aastakasv oli viimati kümme aastat tagasi.

Kõrgeim brutokuupalk oli jätkuvalt Harju (1574 eurot) ja Tartu maakonnas (1451 eurot) ning madalaim Valga (1103) ja Hiiu maakonnas (1025 eurot).

Kõige enam kasvas brutokuupalk aastaga Hiiu ja Võru maakonnas (mõlemas 5,6 protsenti), kõige enam langes aga Lääne maakonnas (9,6 protsenti).Tegevusalade lõikes oli keskmine brutokuupalk kõrgeim info ja side tegevusalal (2564 eurot), finants- ja kindlustustegevuses (2499 eurot) ning energeetikas (2118 eurot).

Võrreldes 2019. aasta teise kvartaliga tõusis keskmine brutokuupalk kõige enam energeetikas (10,7 protsenti) ja langes kõige rohkem kaubanduses (11,9 protsenti).

"Kui selle aasta esimeses kvartalis sai välja tuua vaid ühe tegevusala, kus keskmine brutokuupalk aastaga kahanes (kaubanduses 8,7 protsenti), siis teises kvartalis on palgad langenud pea pooltel tegevusaladel," ütles statistikaameti analüütik Karina Valma.

Keskmine kuupalk ja selle muutus. Autor/allikas: Statistiaamet
Keskmine kuupalk tegevusalati Autor/allikas: Statistiaamet
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: