Leedus tuvastati ööpäevaga 48 uut koroonanakkuse juhtu, Soomes 23 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
COVID-19

Soomes registreeriti viimase ööpäevaga 23 koroonaviiruse nakkusjuhtumi. Läti teatas üheksast COVID-19 nakatunust, Leedus tuvastati aga koguni 48 uut juhtu.

Kahe viimase nädala jooksul on Soomes nakkusjuhtumeid olnud 74 võrra rohkem kui eelnenud kahe nädala jooksul, teatas Soome terviseamet (THL) reedel.

Kahe nädala jooksul on nakatunud 342 inimest, eelneval kahenädalasel perioodil oli neid 268.

Uusi koroonaviirusega seotud surmajuhtumeid ei tuvastatud, seni on Soomes koroonaviiruse tagajärjel on surnud 335 inimest.

Haiglaravil viibib hetkel 11 inimest, kellest üks on intensiivravil. Kolmapäevaste andmetega võrreldes on haiglas ravil viibivate koroonapatsientide arv tõusnud kuue võrra.

Käesoleva nädala jooksul tuvastati kokku 171 uut nakkusjuhtumit, mis on sama arv, kui seitsme varasema ööpäeva jooksul tuvastatud nakatunute arv.

Leedus leidis viimase ööpäevaga kinnitust 48 koroonaviirusesse nakatumise juhtu, millega nende koguarv kerkis 2762-ni, ütles rahvatervise keskuse nakkushaiguste osakonna peaspetsialist Daiva Razmuvienė reedel.

"Kui rehkendada augusti keskmist näitajat (...), siis see oleks umbes 25 juhtumit päevas," ütles ta raadiousutluses.

Asjatundja sõnul on inimesed end suvel lõdvaks lasknud ja haigestumine suureneb.

Raadio teatel on see suurim nakatumisnäitaja alates 19. aprillist, mil tuvastati 59 juhtu.

Viimase ööpäeva jooksul diagnoositi Lätis 2040-st koroonatesti teinud inimesest üheksal COVID-19, avaldas reedel nakkushaiguste ennetuse ja kontrolli keskus.

Neli uutest nakatunutest on olnud kontaktis teadaolevate patsientidega ning neli nakatunut saabusid välismaalt: Itaaliast, Iirimaalt, Ukrainast ja Moldovast. Üht nakkusjuhtumit veel uuritakse.

Viimase ööpäeva jooksul tervenes haigusest 28 COVID-19 patsienti, mis teeb Läti aktiivsete nakkusjuhtumite koguarvuks hetkel 169. Kokku on haigusest tervenenud 1163 inimest ehk 85,1 protsenti patsientidest.

Lätis seni tehtud 246 867 koroonatestist olid positiivsed 1375. Koroonasurmasid on Lätis nüüdseks kokku 34.

Riikliku terviseameti andmetel ei viidud viimase ööpäeva jooksul haiglasse ühtki COVID-19 patsienti. Praegu viibib haiglates kokku neli koroonapatsienti, kellest kolme seisund on mõõdukas ning ühel tõsine.

Allikas: STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: