Politsei ja terviseamet lähevad lõbustusasutusi kontrollima

Baar Lasnamäel.
Baar Lasnamäel. Autor/allikas: Vladimir Ljadov

Sel nädalavahetusel kontrollib politsei ühes terviseametiga meelelahutusasutustes koroonaviiruse leviku tõkestamiseks seatud piirangute täitmist üle Eesti.

Reedel kontrollitakse piirangute täitmist Pärnus ja Haapsalus, nädalavahetuse jooksul ka Ida-Virumaa, Harjumaa ning Lõuna-Eesti meelelahutusasutustes, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Terviseameti lääne regionaalosakonna juhi Kadri Juhkami sõnul vaatab terviseamet koostöös politseinikega, kuidas baarid-ööklubid täidavad inimeste hajutamise nõuet. Juhkam ütles, et inimestel tuleks rahvarohkeid kohti endiselt vältida.

"Kui on näha, et distantsi hoidmine pole võimalik, tasub aja veetmiseks uus ja nakkusohutum koht valida," lausus Juhkam.

Lääne prefekt Kaido Kõplas rääkis, et taolisi kontrolle on politsei koos terviseametiga korraldanud ka varem ning selle kõige olulisem eesmärk on viiruse leviku takistamine.

"Hea meel on, et varasemad kontrollid on näidanud, et suurem osa ettevõtetest on mõistvad ning peavad seatud piirangutest kinni," sõnas Kõplas.

Kõplas lisas, et kontrolli käigus pöörab politsei tähelepanu ka alaealiste öisele väljasolekule ning nende alkoholi ja narkootiliste ainete tarbimisele.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: