Eesti jätab kuus sihtkohta lennupiirangute alt püsivalt välja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1598625180000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Valitsus otsustas tühistada lennupiirangud kuude Eesti jaoks olulisse sõlmpunkti. Teiste sihtkohtade puhul jäävad kehtima senised lennupiirangud, ehk nakatumine sihtriigis peab jääma alla 25 nakatunu 100 000 inimese kohta.

"Põhimõtteliselt on otsus selline, et lennupiirangud sinna, kus on nakatumine suurem kui 25 100 000 kohta jäävad kehtima. Aga on kuus sihtkohta, mis on erandid, mille kohta see piirang ei kehti. Need sihtkohad jäävad avatuks isegi kui seal peaks olema või tõusma see number üle 25. Need lennujaamad on Frankfurt, London, Varssavi, Kopenhaagen, Riia ja Helsingi," ütles majandusminister Taavi Aas ERR-ile.

Aasa sõnul pole valitsus lennufirmadega jõudnud sel teemal suhelda, kui kiiresti nad suudavad vastavad liinid avada. "Need sihtkohad on olnud päris pikalt diskussiooni all, et millised nad siis on," märkis Aas.

Kui maikuus kehtestatud lennupiirangud olid määratud kehtima 31. augustini, siis uued piirangud kehtivad tähtajatult.

"Neid sihtkohti, mis jäävadki avatuks, neid võib juurde tulla sõltuvalt olukorrast. Meil on täna ju tegelikult neid sihtkohti rohkem kui need kuus ainult. Aga eks me jälgime seda olukorda edasi. Kui peaks minema olukord olemasolevate sihtkohtadega – kus täna võib lennata – hullemaks, siis eks me peame selle juurde tagasi tulema, kas neid kindlalt avatud sihtkohti peaks olema rohkem," sõnas ta.

Praeguste piirangute kohaselt võivad lennuliinid nakatumiste arvu järgi korraldada lende lisaks eelnimetatud kohtadele ka Itaaliasse, Küprosele, Leetu, Norrasse, Slovakkiasse, Sloveeniasse ja Ungarisse.

Valitsus kiitis otsuse heaks reede õhtul

Peaminister Jüri Ratase sõnul pidi valitsus erandite kehtestamisel hindama ühelt poolt Eesti riiklikke, majanduslikke ja ühiskondlikke vajadusi lennuühenduste osas ja teisalt arvestama koroonaviiruse nakkuse leviku potentsiaalset ohtu olukorras, kus nakatumine nii Euroopas kui maailmas on kasvama.

"Valitsus tegi erandid lennuühenduste osas arvestusega, et nakatumise ohtu on võimalik piirata reisimisele kehtestatud usaldusmeetmetega, näiteks 14-päevase eneseisolatsiooni nõudega reisimisel riskiriikidest. Sellele vaatamata kutsun kõiki inimesi üles reisima vaid hädavajadusel ning tõsiselt kaaluma oma reisi sihtpunkte ja eesmärke," rääkis ta.

Aas tõdes, et kõrge nakatumistasemega riikide arv Euroopas on kasvanud sellisele tasemele, kus senist lennuliikluse piirangut arvestades peaks sulgema suurema osa Tallinna lennujaama lennuliiklusest. Sellest lähtudes tegi minister valitsusele ettepaneku nende sihtkohtade osas, kus õhukoridor Eestiga peab jääma avatuks.

"Linnade valikul lähtusime reisijate arvust ning ka sellest, millised sihtkohad on olulised sõlmpunktid, mis tagaksid Eesti ühenduse kogu maailmaga. Oluliseks argumendiks oli ka see, et liinilendudega veetakse nii posti kui lennukaupa ning seetõttu on hädavajalik hoida valitud kuus lennuteed avatuna," ütles Taavi Aas.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: