Laupäev toob vihma

Foto: Siim Lõvi /ERR

Laupäeva öö ja hommik on vähese ja vahelduva pilvisusega, õhtul on aga oodata vihma. Sooja on kuni 20 kraadi.

Kõrgrõhuvöönd taandub ida poole ning mitmeosaline madalrõhkkond saab hakata Taani ja Rootsi lõunaosa kohalt liikuma üle Läänemere kirde suunas. Selle idaserv ühes sademetega ulatub homme päeval üle Baltimaade, mistõttu hakkab pilvkate päeval järk-järgult tihenema. Meile jõuab suurem sajuala edelast homme pärastlõunaks ning levib õhtuks üle kogu Eesti.

Öö vastu laupäeva on veel vähese ja vahelduva pilvisusega. Hoovihma võib olla kohati ning siin-seal on udu. Tuul on muutliku suunaga üks kuni seitse meetrit sekundis ning temperatuur jääb kolme kuni kaheksa kraadi juurde, maapinnal langeb kohati null kraadile. Rannikul on mõnevõrra soojem.

Laupäeva hommikul püsib taevas selge või on pigem vähe pilvi, üksikuis paigus on hoovihma. Puhub valdavalt idakaare tuul kolm kuni kaheksa meetrit sekundis. Temperatuur on tagasihoidlik, kuni 11 kraadi ning rannikul vaid veidike rohkem.

Ka päev on suuresti kuiv ja vahelduva päikesepaistega, kuid pärastlõunal tiheneb Edela-Eestist pilvisus ja ilm muutub vihmaseks. Kagu- ja idatuul valitsevad kolm kuni üheksa ning saartel puhanguti 15 meetrit sekundis. Soojakraadid küündivad 20 kraadini.

Laupäeva õhtuks pöördub ilm kõikjal pilviseks ja vihmasadu levib edelast üle Eesti kirdesse. Kagu- ja idatuul puhub kolm kuni üheksa meetrit sekundis, saartel ja Liivi lahe ümbruses püsib tugevamaid puhanguid. Temperatuur langeb 13 kuni 15 kraadini.

Pühapäeva hommikuks lahkub tihedam sajuala Eesti kohalt, kuid päeval püsib jätkuvalt hoovihma võimalus. Uus nädal algab mitmel pool sajuselt ja kulgeb nõnda septembri algusse välja.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: