Risti aleviku lugu sai raamatukaante vahele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Läänemaal asuva Risti aleviku rahvas sai valmis teise osa oma kodukohta jäädvustavast raamatutriloogiast, mis tõotab tulla lõpuks nii mahukas, et peaks kadedaks tegama isegi suuremad Eesti linnad.

Kui kahe aasta eest ilmunud "Risti raamatu" esimene osa keskendus 500 leheküljel aleviku kujunemisloole ja majandusele, siis nüüd Risti raudteejaamas meeleolukate etteastete saatel esitletud peaaegu sama mahukas teine osa räägib Risti kultuurist ja eluolust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Teose toimetaja Krista Kumbergi sõnul on Risti kultuurielu olnud kirev.

"See kultuurielu on olnud pööraselt aktiivne. Kui ma kasvõi neid kuulutusi loen, siis ükskõik, mis põhjusel oli võimalik rahvas kokku kutsuda, kõnesid pidada, natukene esineda ja õhtul oli tants. Tehti näitemängu ja käisid koos suurepärased taidluskollektiivid, Laulumooridest on siin omatette artikkel, oli klubiline tegevus, noorteklubi Rüütel oli omal ajal hästi kuulus ja hästi vinge tegija," rääkis Kumberg.

Raamatu kujundas Endla Toots. Koguteose projekt kasvas välja Tiina Ojamäe mõttest, et Risti ajalugu väärib raamatut. Ideest võttis kinni kohalik õpetaja Anne Heimann.

"Kui tehti ettepanek, siis ma mõtlesin esmalt õpilaste peale, et nendel oleks kust vaadata, mis siin enne toimus, kes siin enne on elanud, mis siin on enne tehtud ja teiseks mõtlesin ka õpetajate peale, et nendel oleks, millele toetuda," sõnas Heimann.

"Risti raamat" saab ka kolmanda osa. Aleviku hariduselust pajatav teos on plaanis valmis saada järgmisel aastal, mil Risti kool tähistab oma sajandat sünnipäeva.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: