Tööstustoodangu maht jõudis juulis mullusele tasemele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tööstus. Autor/allikas: ERR

Statistikaameti andmetel jäi tööstusettevõtete toodang juulis võrreldes eelmise aasta juuliga samale tasemele.

Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang töötlevas tööstuses, kuid kasvas energeetikas ja mäetööstuses, teatas amet.

Töötlevas tööstuses toodeti eelmise aasta juuliga võrreldes ühe protsendi võrra vähem toodangut.

Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul näitas töötlev tööstus juulis siiski taastumismärke, sest rohkem kui pooled tööstusharudest ületasid eelmise aasta mahu.

"Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvasid elektriseadmete ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmine, samuti puidu töötlemine. Toodang vähenes aga metalltoodete ja toiduainete tootmises," lisas Bunder.

Töötleva tööstuse toodangust 67 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osa sellest oli suurim arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel tõusis toodangu müük ekspordiks võrreldes eelmise aastaga kaks protsenti, siseturule müük aga vähenes 11 protsenti.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti juulis võrreldes juuniga tööstuses kokku kolm protsenti ja töötlevas tööstuses neli protsenti rohkem toodangut.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine võrreldes 2019. aasta juuliga 5 protsenti, kuid soojuse tootmine jäi samale tasemele.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: