Põllumajandus- ja toiduameti peadirektoriks valiti Urmas Kirtsi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmas Kirtsi.
Urmas Kirtsi. Autor/allikas: Maaeluministeerium

Maaeluminister Arvo Aller kinnitas avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni ettepaneku ja nimetas uue ühendameti, põllumajandus- ja toiduameti (PTA) peadirektoriks Urmas Kirtsi.

Kirtsi on 10 aastat olnud Kuusalu vallavanem ning sellele lisaks on tal selja taga pikk karjäär äriühingujuhina. Kirtsi on omandanud Eesti põllumajanduse akadeemias veterinaaria eriala.

Põllumajandus- ja toiduametiks ühendati veterinaar- ja toiduamet ning põllumajandusamet. Jaanuarist tööd alustavasse uude ametisse koondub sisuliselt kogu tervikliku põllumajandus-toidutarneahela (põllumaade heakord, taimekasvatus, loomakasvatus, toidutootmise ohutus) järelevalve.

Uue asutuse juhina seisab Kirtsi ees ülesanne muuta valdkonna riigiülesannete täitmine tõhusamaks, aidata kaasa avalike teenuste kvaliteedi tõstmisele ja vähendada bürokraatiat valitsussektori töökorralduses, märgiti pressiteates. 

Kahe ameti töö ümberkorraldamisega suureneb riskipõhise kontrolli suutlikkus, paraneb info haldamine kogu toidutootmisahelas ning tõuseb õigusrikkumiste vähendamiseks tehtava ennetus- ja teavitustöö kvaliteet, teatati maaeluministeerimist.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: