Eestis hakkavad eriväelased ajateenijaid koolitama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti eriväelased hakkavad koolitama ajateenijaid. Alates järgmisest aastast võivad vabatahtlikud keskharidusega noored läbida ajateenistuse erioperatsioonide väejuhatuse juures Ämaris. Pärast tavapärast sõduriväljaõpet valitakse välja sobivad kandidaadid viiekuise eriväelase kursuse jaoks.

Juba praegu saavad keskharidusega kutsealused soovi korral taotleda ajateenistuse läbimist erioperatsioonide väejuhatuses. Selleks tuleb esitada kaitseressursside ametile avaldus. Ajateenistuse baas asub Ämari linnakus ja kutsealuseid võetakse rühma jagu järgmisel suvel ja sügisel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärast ajateenistust võivad soovijad läbida erioperatsioonide valikkatsed ja tulla tegevteenistusse, ütleb erioperatsioonide väejuhatuse ülem. Praegu osalevad eriväelased väljaõppeoperatsioonil Malis, kus õpetavad välja kohalikke sõdureid.

"Tegemist on sõjalise toetuse ülesandega, täpsemalt terrorismivastase võitlusega. Ülesandeks on Mali sõdurite väljaõpetamine, koolitamine ja üheskoos operatsioonidel käimine. Et nad ise saaks tulevikus oma riigi julgeolekut tagada," rääkis kolonelleitnant Margus Kuul.

Ajateenistus erioperatsioonide väejuhatuses ei erine alguses tavapärasest. Tuleb läbida sõduri baaskursus, nooremallohvitseride kursus ja erialakursus. Eriväelase väljaõpe algab hiljem ja see on kirju, ütleb kolonelleitnant Kuul.

"Peale erialakursuse lõpetamist alustame viiekuulist erioperatsioonide väljaõpet, mis keskendub väikeüksuste taktikale, kus väikeste gruppidena teostatakse operatsioone näiteks varitsusi, üllatusrünnakuid ja ollakse valmis ka tegutsema rasketes oludes vastase poolt hõivatud territooriumil," märkis Kuul.

Harjutatakse tegutsemist maal, merel ja õhust. Kes kutseliseks eriväelaseks saada tahab, õpib kaatrit juhtima või langevarjuga hüppama. Kõik erivahendid, mida kasutavad NATO eriväelased, on kasutada ka erioperatsioonide väejuhatusel, samuti saab kasuitada liitlaste vahendeid ütleb kolonelleitnant Kuul.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: