Kolmapäeval võib oodata hoovihma

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kolmapäeval sajab kohati hoovihma, sooja võib olla kuni 20 kraadi.

Kolmapäeval liigub Skandinaavias ja Soomes kuiva ilma tegev kõrgrõhuala üle Soome Venemaale. Päeva esimene pool on sajuta, siiski liigub Poola kohalt Läänemere lõunaossa väike osatsüklon, põhjustades ka Eestis mitmel pool hoovihmapilvede teket.

Neljapäeval jääb pööris Läänemere kohale ja jagab jätkuvalt vihmahooge. Skandinaaviasse läheneb Atlandilt aeglaselt ulatusliku madalrõhuala idaserv ja Rootsis, Norras ning Lõuna-Soomes sajab päeva teises pooles jälle mitmel pool hoovihma.

Öö vastu kolmapäeva on vähese ja vahelduva pilvisusega ning olulise sajuta, siiski paiguti udune. Puhub idakaare tuul kolm kuni kaheksa meetrit sekundis ja temperatuur jääb seitsme kuni 14 kraadi juurde.

Hommikul jätkub vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Ida- ja kirdetuul tugevneb viis kuni 10, rannikul puhanguti 13 meetrit sekundis. Temperatuur küündib 11 kuni 14 kraadini.

Päeval pilvisus vaheldub ja pärastlõunal sajab kohati hoovihma. Tuul on valdavalt idast viis kuni 11, rannikul kuni 15 meetrit sekundis. Sooja on kõige rohkem 20 kraadi.

Nädala lõpuni on vaatepilt kolmapäevaga sarnane. Hoovihma sajab mitmel pool, kuid mõnel pool on ka päikest.

Neljapäeval peaks valmis olema võimalikuks äikeseks ning laupäev tõotab tulla eriti vihmane, sest pärastlõunal liigub saartelt tihedam sajuala üle maa. Soojakraadid jäävad päevasel ajal 17-19 kraadi ümber.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: