Ööpäevaga lisandus taas 20 uut koroonapositiivset

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonatestimine lennujaamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1595 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 20 ehk sama palju kui päev varem, osutusid positiivseks. Eesti haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta on nüüd 15,7.

Enim uusi positiivseid testitulemusi laekus Ida-Virumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati üheksal inimesel, teatas terviseamet. Harjumaale lisandus kaheksa ja Lääne-Virumaale üks uus positiivne koroonaviiruse proov. Kahel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Terviseameti kahe regionaalosakonna jälgimisel kaheksa aktiivset kollet

Harjumaa kaheksast positiivsest koroonaviiruse proovist neli andsid jalgpalliklubi Nõmme Kalju jalgpallurid. Ühel juhul nakatus haigestunu korterikaaslane, kolme haigusjuhu nakkusallikas on veel selgitamisel.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on kolm aktiivset kollet, millest Ülemiste City ja Nõmme Kalju koldega on mõlemaga praegu seotud kaheksa haigusjuhtu ning saunapeo kolle, millega seotult on haigestunud viis inimest.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 450 inimese, kellest 85 on haigestunud.

Ida- ja Lääne-Virumaa möödunud ööpäeva nakkusjuhtudest neli on seotud Viru vanglaga – kahel juhul haigestus vangla töötaja ja kahel juhul töötaja lähikontaktne. Kaks juhtumit on toodud sisse Venemaalt, kolmel juhul haigestus teadaoleva haige lähikontaktne. Ühe haigestumise nakkusallikas on veel selgitamisel.

Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 770 inimest, kellest 106 on haigestunud. Regionaalosakonna tegevuspiirkonnas on kokku viis aktiivset kollet, millest suurim on 55 haigestunuga nii-öelda Estonia kaevanduse kolle. Jõhvi Keldri koldega on seotud 15, Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega 13, Ojamaa kaevanduse koldega kaheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu (kolm töötajat ja kaks töötaja pereliiget).

Haiglaravil kaheksa inimest

2. septembri hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kaheksa inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Möödunud ööpäeva jooksul uusi COVID-19 juhtumeid ei lisandunud, haiglast saadeti koju üks inimene.

Eestis on kokku tehtud ligi 152 000 esmast testi, nendest 2415 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: