Lennujaamas tuvastati esimesel testimispäeval üks nakatunu

Koroonatestimine lennujaamas sügisel.
Koroonatestimine lennujaamas sügisel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

1. septembrist lennujaamas ja sadamates käivitunud vabatahtliku testimise käigus tuvastati esimesel päeval üks nakatunu.

1. septembril saabus lendudega Tallinna lennujaama umbes 1400 inimest, neist tegi vabatahtliku koroonaproovi 375 inimest. Üks proov osutus positiivseks.

Tallinna sadama A- ja D-terminalides asuvates testimispunktides andis koroonaproovi 28 reisijat, kõik testid osutusid negatiivseks.

"Testitute arv oli nii väike seetõttu, et Soome ei kuulu veel "punaste" riikide hulka. Sadamas testime läbi Soome Eestisse tulevaid transiitreisijaid," selgitas testimiskeskuse tööd juhtiva Medicumi juhatuse liige Tõnis Allik.

Piiril võivad lasta end testida kõrge nakatumismääraga riikidest saabuvad inimesed, prooviandmine on vabatahtlik ja peaks aitama inimestel kiiremini tööle naasta, kui tööandja testitulemuse alusel inimese töökohale lubab.

Allik selgitas, et sadamas ja lennujaama terminalis tegutsevates testimispunktides pääseb proovi andma ilma ette registreerimata.

"Inimesed ootavad elavas järjekorras ja saavad testida. Testimine on tasuta Eesti elanikele. Inimesel peab olema Eesti isikukood, siis saab ta testi tasuta," selgitas Allik.

Kel Eesti isikoodi pole, peab testimise eest maksma 67 eurot.

Lapsi piiril testida pole mõtet, sest nemad testi negatiivse vastuse korral kooli ikkagi ei pääse, vaid peavad püsima kaks nädalat eneseisolatsioonis.

"Pärast esimest testi vabalt linna peale kedagi lasta ei tohi," toonitas Allik.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: