Terviseamet: Tallinna olukord on murettekitavaim

Terviseamet muretseb Tallinna koroonaolukorra pärast, kus kasvab teadmata päritoluga nakatunute arv ning kus lähikontaktsed ei taha isolatsiooninõuetest kinni pidada.

Eestis on nakatunute arv 100 000 kohta kasvanud juba 15,7-ni, kuid enim valmistab terviseametile muret olukord Tallinnas. Kui üle Eesti on teadmata päritoluga nakatunuid umbes kümme protsenti, siis Tallinnas on selliste nakatunute osakaal suurem. Võrdluseks: Ida-Virumaal pole hetkel ühtki teadmata päritolu nakkusega inimest.

Peamiselt haigestuvad pealinnas praegu 20-29-aastased inimesed ja neil on ka palju lähikontaktseid.

"Oht Tallinnas puhangute tekkeks on hetkel suurem, sest lähikontaktsete arv võib olla suurem, kui me hetkel teame," põhjendas terviseamet peadirektori kt Mari-Anne Härma.

Isolatsiooninõuet eiratakse

Härma kurtis, et Tallinnas läheb terviseameti ametnikel praegu lähikontaktsete peale rohkem jõudu kui mujal.

"Neid tuleb rohkem korrale kutsuda, nad ei taha väga isolatsioonireegleid järgida," ütles Härma, toonitades, et ka lähikontaktsed peavad püsima isolatsioonis.

Seetõttu soovitab ta iseäranis Tallinna ja Harjumaa elanikel laadida alla Hoia mobiilirakendus, mis aitab tuvastada nakkusega kokkupuutumist. Härma sõnul on Hoia äpi abil juba saadud kontakti nakatunute lähikontaktsetega.

Sotsiaalminister Tanel Kiik manitses, et reisilt tulles ei tohiks kiirustada pubidesse-klubidesse ega sõpradele külla, vaid püsida eneseisolatsioonis, et mõtlematu tõtakus mõnele sugulasele või sõbrale saatuslikuks ei saaks.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: