Tallinna Kesklinna vanema kandidaadiks esitati Monika Haukanõmm

Monika Haukanõmm
Monika Haukanõmm Autor/allikas: Keskerakond

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tegi ettepaneku nimetada uueks Kesklinna linnaosa vanemaks Monika Haukanõmm

Kõlvart ütles kolmapäeval, et ametlikku otsust pole veel tehtud, kuid oma heakskiidu on andnud Haukanõmmele nii linnavalitsuse liikmed kui Keskerakonna Tallinna nõukogu.

Haukanõmm ütles, et Kesklinna vanemana saab tal olema kolm prioriteeti. Esimesena nimetas ta sotsiaalteenuste jätkusuutlikkuse ka koroonakriisi tingimustes. "Kõik, kes vajavad, peavad abi saama," märkis ta.

Teiseks prioriteediks on Haukanõmme sõnul keskkonnasõbralik liiklus. "Palju on juba tehtud, aga arendada tuleb rattaliiklust, soodutada jalgsiliikumist, vähendada autostumist. Seda on raske teha, sest erinevate likumisviiside vahel on konflikt," märkis ta.

Kolmandaks nimetas Haukanõmm Tallinna avatuse merele. "Reidi teeon hea algus, kuid sellele ei tohi jääda puhkama," ütles ta.

Haukanõmm liitus Keskerakonnaga tänavu juunis ning on lubanud Keskerakonna ridades kandideerida nii 2021. aasta kohalike omavalitsuste ja 2023. aasta riigikogu valimistel.

Haukanõmm kuulus 2009–2014 Isamaa ja Res Publica Liitu. 2014. aastal liitus ta Vabaerakonnaga, mille liige oli 9. novembrini 2018. Vabaerakonna ridades kandideeris ta 2015. aasta riigikogu valimistel ja osutus 450 häälega kompensatsioonimandaadiga valituks.

Viimastel riigikogu valimistel kandideeris ta juba Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ridades Tallinnas Lasnamäe, Kesklinna ja Pirita linnaosas. Haukanõmm sai 456 häält ja parlamenti valituks ei osutunud.

Alates 2019. aastast on Monika Haukanõmm olnud Tallinna munitsipaalperearstikeskuse juhatuse esimees.

Endine Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet lahkus ametikohalt 23. märtsil ning asus tööle Lasnamäe linnaosa vanemana. Vanema kohuseid täidab tänaseni Sveti endine asetäitja Anu Aus.

Toimetaja: Marko Tooming, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: