Linnamäe viis UP Investi Hollandi ettevõtte alt Eesti firma alla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Margus Linnamäe
Margus Linnamäe Autor/allikas: "Pealtnägija"

Meelelahutus-, ravimi- ja meediaäris tegutsev UP Invest kuulus Margus Linnamäele aastaid läbi Hollandis registreeritud valdusettevõtte MM Holdings B.V. Alates 2018. aasta lõpust kuulub ettevõte otse suurosaniku Linnamäe ja äripartneri Ivar Vendelini MM Grupp OÜ-le, mis on registreeritud Eestis.

Hollandis registreeritud MM Holdings B.V. on MM Grupi tütarettevõte, mille all tegutses ka ravimimüügiga tegutsev Magnumi kontsern. Magnum AS-i viis omanik UP Investi alla juba aastal 2017.

Äripäev on varem spekuleerinud, et üheks põhjuseks firma Hollandis registreerimise taga on võimalus maksuvabalt dividendi maksta. Nimelt käsitles Eesti aastaid Hollandist tulnud omanikutulu kui läbiminevat dividendi, mida siin ei maksustata. Hollandis registreeritud ettevõtted ei pidanud seal makse maksma teises riigis teenitud kasumilt.

Toonane omandistruktuur oli kasutusel mitmes ettevõttes.

2019. aasta kevadel jõustus ringkonnakohtu lahend Meie poeketi omanikfirma PRLektuse ja maksuameti vahelises vaidluses, mille järgi pidi Hollandist maksuvabalt dividende maksev firma tagantjärele tasuma riigile ligi 645 000 eurot tulumaksu.

Linnamäe viis varem Hollandi ettevõtte alla kuulunud UP Investi Eestis registreeritud MM Grupi alla 2018. aasta detsembris.

Möödunud majandusaasta eest, mis venis 16 kuu pikkuseks, maksis MM Grupp oma osanikele puhaskasumist dividende 15 miljonit eurot ehk igale osanikule viis miljonit eurot. Aprilliga lõppenud majandusaastal oli MM Grupi tulumaksukulu 3,3 miljonit eurot. 

Äriregistri kohaselt kuulub Margus Linnamäele MM Grupist 78 protsenti, Ivar Vendelini Mirrow Finatsile 20 protsenti ning kaks protsenti Aare Kuristile.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: