"Kool haiglas" tõi Pärnus õppima 30 tulevast õde ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool asub taas Pärnus õdesid õpetama. Kolmapäeval alustas oma kolme ja poole aasta pikkust õppeaega 30 tulevast õde.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Pärnu haigla ja Eesti Õdede Liidu ühisprojekti "Kool haiglas" eesmärk on pakkuda Pärnumaa ja Lääne-Eesti inimestele võimalust omandada õe rakenduskõrgharidus kodu lähedal. "Kool haiglas" alustas 2017. aastal ja nii kooli kui haigla seisukoht on, et tegu on väga õnnestunud projektiga.

"Näha on see, et regioonis ei ole ju väga suurt probleemi õdedega. Välja arvatud see, et statistiliselt on ikkagi Eestis õdesid vaja. Aga ka OSKA näitas seda, et seal regioonis, kus õpe on kättesaadav, seal ikkagi tööjõuga nii suurt probleemi ei ole," selgitas tervishoiu kõrgkooli rektor Ülle Ernits.

"Nagu Pärnu projektis ja kogemusest on näha, et juba peale esimest kursust hakatakse pakkuma töökohti ja esimesest kahest kursusest on suur osa jäänud siia haiglasse."

Äsja õediplomi saanud Aivar Koppas Pärnu haiglasse siiski tööle ei asunud.

"Ma üritan antud õppest saadud kogemusi rakendada eraettevõtluses ja proovida Pärnu piirkonnas tegelda koduõendusega koos oma abikaasaga," ütles Koppas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: