Muusika ja filmivaldkonna tegijad saavad täiendavat toetust taotleda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juuli algul toimus Muhus muusikafestival Juu Jääb.
Juuli algul toimus Muhus muusikafestival Juu Jääb. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Kultuuriministeerium soovib muusika- ja filmivaldkonnas avada koroonaviirusega seotud kriisi mõju leevendamiseks esimestest taotlusvoorudest jaotamata jäänud rahaliste vahendite arvelt täiendava taotlusvooru.

Valitsus kiitis neljapäeval heaks otsuse, millega muudetakse osaliselt muusika- ja ka filmivaldkonna taotlejatele kehtestatud nõudeid.

Muusikavaldkonnas on muudatuste eesmärk laiendada toetuse saajate sihtrühma. Võimalus toetust taotleda antakse ka neile olulistel muusikavaldkonna organisatsioonidele, kes esimesse taotlusvooru ei kvalifitseerunud, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo-

Valitsuse otsusega kaotatakse toetussumma ülempiir. See tagab organisatsioonidele, kelle kahjud on suuremad kui 15 000 eurot, võimaluse taotleda organisatsiooni jätkusuutlikkuse tagamiseks toetust kogu kahju ulatuses.

Filmivaldkonna muudatus on tehniline, sihtrühm ja toetuse saamise nõuete sisu ei muutu. Muusika- ja filmivaldkonna taotlusvooru abipaketi suurus kokku on 2 miljonit eurot.

"Suvel taas hoogu saanud aktiivne ja mitmekülgne kultuurielu peab jätkuma ka sügisel. Riik toetab kultuurikorraldajaid, kelle tegevuse jätkumine võiks muidu sattuda väga suure küsimärgi alla. Nii saab Eesti kultuurielu kriisist väljuda vähemalt sama tugevana, kui sinna satuti või isegi tugevamana," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: