Ööpäevaga lisandus 15 koroonahaiget, nakatumisnäitaja täpselt 16

{{1599204540000 | amCalendar}}
Foto: Pixabay

Möödunud ööpäeval tehti Eestis 2106 koroonaviiruse testi ja lisandus 15 uut koroonahaiget, Eesti haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta on 16,0.

Enim uusi positiivseid testitulemusi laekus Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati seitsmel inimesel. Ida-Virumaale lisandus kolm ning Jõgevamaale üks uus positiivne koroonaviiruse proov. Neljal juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Kõik Lõuna-Eestis peetava WRC-ralli etapiga seoses testitud on osutunud koroonaviiruse suhtes negatiivseteks.

Terviseameti kahes piirkonnas on jälgimisel ligi 1300 inimest

Harjumaale ööpäevaga lisandunud seitsmest uuest haigusjuhust kaks on sissetoodud välisriigist (ühel juhul Euroopa Liidust ja ühel juhul Venemaalt), ühel juhul saadi viirus tuttavalt. Üks uus juhtum on seotud Vene draamateatriga, mis sulges vähemalt nädalaks ajaks oma uksed. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Neljast positiivse testi andnud välismaalasest üks on seotud spordiüritusega Ironman. Inimene viibib isolatsioonis.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, millest Ülemiste City ja Nõmme Kalju koldega on mõlemaga hetkel seotud kaheksa haigusjuhtu ning saunapeo kolle, millega seotult on haigestunud kuus inimest. Vene draamateatri koldega on kokku seotud ka kuus haigusjuhtu (tööl ja pereringis nakatumine kokku).

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 500 inimese.

Kaks Ida-Virumaa haigusjuhtu on seotud nakatumisega pereringis.

Terviseameti ida regionaalosakonna tegevuspiirkonnas on kokku viis aktiivset kollet, millest suurim on 56 haigestunuga (neist 31 on töötajad ja 25 töötajate lähikontaktsed) nii-öelda Estonia kaevanduse kolle. Jõhvi Keldri koldega on seotud 15, Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega 13, Ojamaa kaevanduse koldega 9 ning Viru vangla koldega 5 haigusjuhtu (kolm töötajat ja kaks töötaja pereliiget).

Haiglaravil üheksa inimest

4. septembri hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi üheksa inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti.

Eestis on kokku tehtud üle 156 000 esmase testi, nendest 2456 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Eestis on koroonaviirus nõudnud 64 inimese elu.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: