Nädalavahetusel Tallinnas toimuv triatlon toob kaasa liikluspiirangud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Sel nädalavahetusel peetakse Tallinnas taas rahvusvahelist triatloni Ironman. Nagu ka eelnevatel aastatel toob see kaasa ulatuslikke liikluspiiranguid.

Reede pärastlõual olid ettevalmistused Ironmani homseks põhivõistluseks vahetusalas täies hoos.

Ujumisdistants läbitakse seekord Harku järves ja seda väga lihtsal põhjusel. Merevee temperatuuri ei saa lihtsalt usaldada Eestis. Vee temperatuur peab olema üle 15 kraadi. Harku järves oli reedel temperatuur 16,5 kraadi.

Kui 3,8-kilomeetrine ujumine järves ühegi kodaniku tavaelu häirida ei tohiks, siis 180-kilomeetrine jalgratta ja 42,2-kilomeetrine jooksudistants tähendavad ulatuslikke liikluspiiranguid.

Ironmani Eesti võistluste peakorraldaja Ain-Alar Juhansoni sõnul tuleb kindlasti tuleb arvestada sellega, et üritusel on 1600 osalejat rajal ja sportlaste turvalisus on kõige olulisem. "Kui see on kuidagi võimalik, siis on mõistlik parkida auto rajast väljapoole ja siis on kindel, et ei ole vaja oodata, mis potentsiaalselt siis raja ääres liikuma saamisega kindlasti on," rääkis ta.

Päris lõksu keegi võistluspiirkonnas jääda ei tohiks. Radade turvatöötajad annavad nö tupikkuse sõitnud autojuhtidele juhiseid.

"Igal turvatöötajal on oma eraldi tehtud juhis koos kaardi ja juhendiga, kuhu sealt ümbersõitu saab teha ja kui on mure ja soov ikkagi liikuda, siis võetakse kontrollkeskusega ühendust, tuleb mototurva, kes siis eskordib selle konkreetse kodaniku vastavalt sinna, kus ta peab saama," ütles Juhanson.

Ironmani võistlus toimub Tallinnas, kuna 80 protsenti üritusel osalejatest on välismaalased ja võistluslinnas peab olema logistiliselt hea ligipääs ja hotellivõrk. Triatloni majanduslik mõju Tallinna linnale on keskmiselt olnud üle nelja miljoni euro. "Seda raha ei saa meie, need on need inimesed, kes tulevad siia nädalaks, kaheks, reisivad, elavad, tarbivad. Teine oluline asi on maine, sellise mastaabiga sündmused antakse ainult suurlinnadele korraldada ja seda ka siis Tallinn on," rääkis Juhanson.

Triatlon paneb mitmel pool liikluse seisma

Laupäeval kell 8–18 katkestatakse trammiliiklus liinidel nr 1 ja 2. Samuti on tööpäeva algusest ümbersõidule suunatud mitmed bussiliinid. Pühapäeval on bussiliinid ümbersõidul kella 14-ni.

Laupäeval suunatakse bussiliinid nr 3, 21, 21B, 41, 41B, 66 ja 73 suunatakse ümbersõidule tööpäeva algusest kuni tööpäeva lõpuni. Bussiliinid nr 20A, 27, 33, 36, 37, 40, 59, 61, 62 ja 72 suunatakse ümbersõidule tööpäeva algusest kuni õhtul kella kuueni.

Võistluste korraldaja tagab sõitjate veo kolmel ajutisel bussiliinil alates hommikul kella kaheksast kuni õhtul kella kaheksani, mis teenindavad Kopli ja Maleva tänava, Paljassaare tee ja Harkujärve (Oja tee ja Õismäe vahel) piirkondi.

Pühapäeval suunatakse tööpäeva algusest kuni kella 14-ni ümbersõidule bussiliinid nr 27, 36, 61 ja 62. Võistluste korraldaja tagab Oja tee ja Õismäe vahel ajutise bussiliiniga Harkujärve piirkonna teenindamise.

Ümbersõidul olevad bussiliinid teenindavad sõitjaid vaba sõidugraafiku alusel ning olenevalt võistlustrassist võib esineda häireid kõikidel Tallinna ühistranspordiliinidel. Jalgsi käigumaa peatusesse võib oluliselt pikeneda, mistõttu palutakse varuda sihtkohta jõudmiseks oluliselt rohkem aega kui tavaliselt.

Täpsed liiklusskeemid, kaardid ja muudatused ühostranspordis on leitavad SIIT.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: