Tori valla 25 kilomeetrit kruusateid saavad tänavu mustkatte ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tori vallas käivad juba poolteist kuud tööd, mille käigus kruusakattega teed saavad mustkatte. Teekate näeb pinnatuna välja nagu asfalt, kuid on sellest oluliselt odavam.

Muu hulgas saab uue katte Tori Seljal Muti-Tootsi tee. "Siin toimus tolmuvaba katte ehitus. Kõigepealt veeti purukruus tee peale, mis profileeriti, tihendati, teostati eelpuiste, siis omakorda veel sideaine laotamine, killustiku puistamine, siis jälle sideaine laotamine ja killustiku puistamine ja rullimine," kirjeldas Eesti Teede projektijuht Mait Savi "Aktuaalsele kaamerale".

Sideaine laotamise all pidas Savi silmas bituumenemulsiooni, mida nii-öelda pritsitakse killustiku peale. See, kui kaua mingi teelõik aega võtab, sõltub eelkõige liikluse intensiivsusest.

"Aktuaalsel kaameral" ei õnnestunud tee ääres elavat vallarahvast kodust leida, et uurida, kuidas neile meeldib, kui tee enam ei tolma ja ka porise ajaga saab puhta autoga koju. Mait Savi aga ütles, et inimesed on käinud tänamas ja on olnud tee kordategemisest meeldivalt üllatunud.

Kruusateedele tolmuvaba katte ehitamine on Tori valla prioriteet ja koalitsioonilepinguski kirjas.

"Sellele andis lihtsalt hoogu juurde möödunud talv, kui lund ei olnud, külma ei olnud ja kruusateedel hooldus muutus sisuliselt võimatuks. See oli üks tühi töö ja päeva lõpuks oli ikka nii, et elanikud olid pahased ja vihased. Me teeme korda sellel aastal 25 kilomeetrit, eelmisel kahel aastal oleme samamoodi 25 kilomeetrit teinud," rääkis Tori vallavanem Lauri Luur.

Tori vallas on sel aastal ehitatud teid 1,3 miljoni euro eest. Siiski ootab mustkatet veel ligi kakssada kilomeetrit kruusateid. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: