Kaitsevägi harjutas ameeriklastega raketisüsteemilt MLRS laskmist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: mil.ee

Eesti kaitseväelased harjutasid koostöös liitlasvägedega laskmist Ameerika Ühendriikide mitmikraketiheitjalt. Laskeharjutuses "Rail Gunner Rush" katsetati kaitseväe keskpolügoonil mitmikraketiheitja süsteemi MLRS ja tehti näidislaskmine, kuhu integreeriti tulejuhtimine ja sihtmärgistamine.

Harjutus oli üks suuremaid rahvusvahelisi õppusi Eestis sel aastal, mida planeeriti 5 kuud. Õppusel osalesid liitlased Eesti ja Läti NATO lahingugrupist, kokku osales õppusel 200 kaitseväelast. USA 41.-se suurtükiväe brigaadi sõdurid saabusid õppusele kodubaasist Saksamaal.

"Nad on siin selleks, et eestlaste ning meie mõnede teiste liitlaste ja partneritega koos tööd teha. Tagamaks, et me oleme koostalitusvõimelised, et me suudame infot vahetada ja ka vajadusel konflikti korras sihtmärke töödelda," rääkis USA üksuste ülem kindralmajor Joe Jarrad.

NATO lahingugrupi ülema asetäitja kolonelleitnant Thomas Foghi sõnul läks harjutus väga hästi. "Me näitasime, et NATO on võimeline vägesid Saksamaalt Eestisse liigutama. Me oleme tõestanud kõikide riikide koostalitusvõimelisuse," lausus ta.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: