Pikaajaline muuseumijuht peab ametist lahkuma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Merli Sild.
Merli Sild. Autor/allikas: SCANPIX/POSTIMEES/KRISTJAN TEEDEMA

Juba 2005. aastast Eesti põllumajandusmuuseumi juhtinud ja 2017. aastal moodustatud sihtasutuse Eesti Maaelumuuseumid juhatuse liikmena töötanud Merli Sild kaotab septembri keskpaigast töö, sest muuseumi nõukogu otsustas tema lepingut mitte pikendada.

Tartu Postimees kirjutas, et 2019. aasta augustis sai maaelumuuseumi juhatus Silla kõrval teise liikme, kui tööd alustas varem Tallinnas pikalt vabaõhumuuseumi juhtinud Merike Lang. Langi palkamisel rõhutati, et ühel juhatuse liikmel (Merli Sillal) on raske kolmest muuseumist koosneva asutuse tööd juhtida. Nüüd aga jääb Lang ametisse, samal ajal kui Sild peab suuri arendusprojekte lõpetamata lahkuma.

Merli Sild rääkis Tartu Postimehele, et on teinud oma tööd südamega, mõeldes pidevalt, kuidas muuseumi edasi arendada: "Palusin aega, et vähemalt suured arendusprojektid projektid ära lõpetada, aga seda ei antud."

Sihtasutuse Eesti Maaelumuuseumid nõukogu esimees Marko Gorban ütles, et tegu oli tavapärase tähtajalise lepingu lõpetamisega: "Mingisugust konflikti siit kindlasti otsida ei ole mõtet, pigem lihtsalt lähtus nõukogu sellest, et organisatsioon vajab uut käiku, muudatusi, värskemat lähenemist, ning see oli ka põhjus, miks otsustasime ühe juhatuse liikmega edasi minna."

Toimetaja: ERR

Allikas: Tartu PM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: