Dombrovskis määrati Euroopa Komisjoni kaubandusvolinikuks

{{1599553860000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AP

Seni iirlaste käes olnud kaubandusvoliniku koha sai endale endine Läti peaminister Valdis Dombrovskis, Iirimaa uus volinik Mairead McGuinness hakkab tema asemel tegelema finantspoliitikaga.

Portfellide ümberjaotamisest teatas teisipäeval Euroopa Komisjoni president Urusla von der Leyen.

Iirlased olid volinikuks esitanud kaks kandidaati, lisaks pikaaegsele europarlamendi liikmele McGuinnessile ka endise Euroopa investeerimispanga asepresidendi Andrew McDonnelli.

"McGuinnessil on märkimisväärne kogemus euroliidu asjades, olles parlamendisaadiks alates aastast 2004 ning täites praegu Euroopa Parlamendi asepresidendi kohta," põhjendas von der Leyen valikut.

Enne ametissemääramist peab McGuinness astuma ka Euroopa Parlamendi ette, et vastata saadikute küsimustele. Parlament peab volinike portfellide ümberjaotamisele andma oma heakskiidu.

Muudatused toimusid pärast seda, kui kaubandusvolinik, iirlane Phil Hogan lahkus ametist augusti lõpus, põhjuseks koroonapiirangute rikkumine Hogani kodumaal, kus mees osales muu hulgas massiüritusel, rikkus karantiinireegleid ja ületas loata maakondade piire.

Hogan ütles oma avalduses, et parem on tagasi astuda, sest koroonapiirangute reeglite rikkumisest tekkinud kõmu on juba tema töö keerulisemaks muutnud ja teeb seda tõenäoliselt veelgi enam järgnevatel kuudel.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: