Tartu baarid valmistuvad taas pidulisi vastu võtma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartumaal ei kehti sellest nädalast ei enam öise alkoholimüügi piirang. Üle kuu aja kinni olnud meelelahutusasutused ootavad nüüd peolisi, koos termokaamerate ja tasuta maskidega.

Erinevalt Harjumaast ja Ida-Virumaast saavad Tartumaa baarid ja klubid nüüd alkoholi müüa ka pärast kella 23. Võimalust uksed lahti teha on nemad ootanud juba augusti algusest saati. Reedel oma tantsuplatsi avava baari Naiiv juhataja Martin Maatee leiab, et piirang oleks võinud kaduda juba nädal aega tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Et seda nädal aega pikendati uute tudengite pärast, ma arvan oli pigem negatiivne, sest need peod ei jäänud toimumata. Need toimusid pindadel, kus ventilatsioon oli mõeldud paari inimese jaoks. Baarides ja klubides on ikkagi ventilatsioonid, mis on 50, 100, 200 inimese mõeldud," rääkis Maatee.

Naiiv soovitab tantsuplatsil kõigil maski kanda ning võimaldab neid baarist ka omahinnaga osta.

Kolmapäeva õhtul korraldab esimese peo pärast pikka vaikust ööklubi Shooters. Nemad jagavad maske tasuta ning mõõdavad termokaameraga kõigi sisenejate temperatuuri. Klubi Vabank, kust sai alguse ka Tartu n-ö teise laine koroonapuhang, peab esimese peo reedel.

Vabanki juhataja Berta Märk rääkis, et laiali läinud jutud on Vabanki mainet laastanud. "Seda, mis tegelikult juhtunud on, näeme me sellel reedel. Inimesed, kas tulevad või ei tule," ütles Mürk.

Märk rääkis, et selles, et midagi uuesti ei juhtu, ei saagi kindel olla, aga eelmise korra juhtum oli seotud sellega, et haige inimene tuli pidutsema.

Vabank klientidele ise maske ei jaga, ent mõõdab samuti kontaktivabalt kõigi temperatuuri. Mürgi sõnul on Vabanki nädalavahetuseks juba lauabroneeringuid tehtud, ent tavapärasest sügisesest peohuvist jääb olukord veel kaugeks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: