Ööpäevaga lisandus 22 uut koroonadiagnoosi

Maskid.
Maskid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2969 haigust COVID-19 põhjustava viiruse esmast testi, millest 22 tulemus osutus positiivseks. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 25,36.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Tallinna, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 14 inimesel. Ida-Virumaale laekus neli uut koroonapositiivset ja Raplamaale kaks. Kahel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Tallinna ööpäevaga lisandunud 14 haigusjuhust on kuuel juhul tegemist varasemate haigete pere- ja lähikontaktsetega ning kahel juhul haigestuti töökontakti tõttu. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel.

Perioodil 15.-16. september lisandunud haigusjuhtudest oli kahel juhul tegemist Poolast ja Valgevenest sisse toodud juhtumitega ning kuuel juhul oli tegemist varasemate haigestunute kontaktsetega.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 17, Gourmet Coffee koldega 25 ning muusika koldega seitse. Tallinna Männi lasteaia koldes on nakatunuid kokku kaheksa.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1131 inimest, kellest 191 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandunud nelja uue juhtumi puhul on kahel juhul tegemist koolist saadud nakkusega, ühel juhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsega ja ühe juhtumi nakatumise asjaolud on veel välja selgitamisel. Kokku on ida regioonis seitse aktiivset kollet, millest suurim on 57 haigestunuga Estonia kaevanduse kolle.

Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega on seotud 16 ja Ojamaa kaevanduse koldega üheksa haigusjuhtu. Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud viis inimest (neli inimest liikus nn tuttavate koldesse), Sillamäe töökoha koldega on seotud 16 inimest. Tutvuskonna koldes on neljapäevahommikuse seisuga 21 inimest. Kooli koldes on seitse inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 429 inimest, kellest on haigestunud 86.

Lõuna regioonis on neljapäevase seisuga neli kollet – Võru sünnipäev (22 inimest), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut), tudengi kolle (viis inimest) ja matuse kolle (kuus inimest). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 194 inimest, kellest 46 on haigestunud.

Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 44 inimest, kelles üheksa on haigestunud.

Haiglaravil on 19 inimest, juhitaval hingamisel on kolm patsienti.

17. septembri seisuga on tervenenud 2337 inimest.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: