Valitsus kinnitas reisilaevanduse toetamise tingimused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinki reisilaev.
Tallinki reisilaev. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus kiitis heaks rahvusvahelise reisilaevanduse sotsiaal- ja tulumaksu osalise tagamaksmise tingimused, millega hüvitatakse laevandusettevõtjatele tööjõukulusid säilitamaks sektori töökohti.

"Sel suvel jõustus nn laevanduspakett, millega muu hulgas lõime maksusoodustused kaubalaevade laevapere liikmete tööjõumaksudele. Täna heaks kiidetud toetusega hakkame toetama ka rahvusvahelise reisilaevandusega tegelevaid ettevõtjaid. Tööjõukulude hüvitamisega saame lisaks töökohtade säilitamisele aidata kaasa ka reisilaevanduse üldisele arengule, et tulevikus oleks sektoril võimalik kiiremini taastuda," selgitas majandus- ja taristuminister Taavi Aas (KE). 

Eesti sai tööjõukulude hüvitamiseks Euroopa Komisjonilt riigiabi loa augusti lõpus, et võimaldada Euroopa Majanduspiirkonnas rahvusvahelisi regulaarreise tegeval ettevõtjal taotleda veeteede ametilt sotsiaal- ja tulumaksu osalist tagasimaksmist. Riigiabi luba hõlmab endas võimalust kasutada toetust järgmisel neljal aastal, kui selleks on vajadust. Esialgsetel prognoosidel makstakse sel aastal toetuse kaudu kuni 3,7 miljonit eurot. 2021. ja 2022. aastatel võib toetus küündida vastavalt kuni 7,7 ning 8 miljoni euroni. 

Laevandusettevõtja saab toetust taotleda kord kvartalis. Toetuse taotlemisel on esimeseks toetuse perioodiks 2020. a III kvartal ja viimane periood 2023. a IV kvartal. Taotluseid hakkab hindama ja maksma veeteede amet, kes on ka nn kaubalaevade toetusmeetme rakendajaks. Hindamine toimub koostöös maksu- ja tolliametiga, kes kontrollib, kas taotleja on maksnud töötasu ühenduse laevapere liikmetele ning maksuvõla puudumist. 

Lisaks merendussektori tööjõukulude hüvitamisele on varasemalt otsustanud valitsus peatada veeteedetasude maksmise selle aasta esimesest aprillist järgmise aasta 1. aprillini, mille jaoks on valitsus lisaeelarvega eraldanud 18 miljonit eurot.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: