Tallinna Läänemere gümnaasium saatis pool kooli distantsõppele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Läänemere gümnaasium
Tallinna Läänemere gümnaasium Autor/allikas: Tallinna Läänemere gümnaasium

Tallinna Läänemere gümnaasium saatis COVID-19 nakkuskolde laienemise tõttu neljapäevast kuni 25. septembrini distantsõppele kõik klassid alates 6. klassidest kuni gümnaasiumi lõpuni, kokku ligikaudu 700 õpilast. Samuti on saadetud kodusele tööle enamik õpetajaid.

Praeguseks on koroonaviirusesse haigestunud kolm õpilast erinevatest klassidest ja kolm õpetajat, kes puutusid kokku mitme erineva klassiga.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi ülevaate järgi lisandus kolmapäeval Läänemere gümnaasiumi kooliperest neli positiivset koroonaproovi, kaks õpilast ja kaks õpetajat. Lisaks möödunud nädalal haigestunud 5. klassi õpilasele lisandus 7. ja 10. klassi õpilane. Samuti said lisaks varasemalt haigestunud 5. klassi õpetajale haigust kinnitava testitulemuse veel kaks õpetajat, kes puutusid kokku erinevate klassidega,.

"Terviseametiga konsulteerides otsustati kohe jätta koju kõik klassid ja õpetajad, kes võisid haigestunud kaaslastega kokku puutuda," ütles abilinnapea.

Kõik Läänemere gümnaasiumi 6. kuni 10. klassi õpilased jäävad eneseisolatsiooni 25. septembrini. 11. ja 12. klassi õpilased jäävad samaks perioodiks kaugõppele, neile eneseisolatsiooni nõuet ei rakendata. 5. klassid suunati distantsõppele juba möödunud nädalal.

Läänemere gümnaasiumi õppehoones toimub suurpuhastus ja koolimaja on suletud 18., 19, ja 20. septembril. Distantsõppele saadetud viiendate klasside õpilased saavad õppetööle naasta 21. septembrist ning vanemate klasside õpilased alates 28. septembrist, kui neil ei ole ilmnenud haigustunnuseid.

Läänemere gümnaasiumi direktor Denis Presnetsov paneb lapsevanematele südamele, et kodusele õppele saadetud lapsed jääksid järgmise nädala lõpuni kõrvale ka trennidest ja huviringidest ning hoiduksid kokkusaamistest sõpradega ning üritustest.

"Samuti palume vanematel koju jätta nooremates klassides käivad õed-vennad. Täna-homme kogume kokku info, kui paljud lapsed vajavad distantsõppeks arvutit ja uue nädala alguses toimetame need õpilasteni. Alates 22. septembrist saavad distantsõppele saadetud õpilased ka koolitoidu paki," lisas direktor.

Tallinna Läänemere Gümnaasiumis õpib kokku ligi 1400 õpilast, õpetajaid ja teisi koolitöötajaid on 105, neile lisanduvad toitlustajad ja teised teenusepakkujad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: