Paide uus võimuliit allkirjastas koalitsioonileppe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Isamaa, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Reformierakond allkirjastasid neljapäeval uue koalitsioonilepingu Paide linna juhtimiseks.

Keskerakonnal tuleb jääda opositsiooni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Linnavolikogu esimeheks saab Tarmo Alt Reformierakonnast, üks abilinnapea koht kaob. Paide linnavolikogu istung algas aga umbusaldusavalduse üleandmisega, mille tulemusel kaotab töö Keskerakonna abilinnapea Anneli Tumaski ja volikogu esimees Aivar Tubli, kes ütles, et koalitsioonis oli tõesti eriarvamusi, kuid talle sai saatuslikuks liigne nõudlikkus linnavalitsuse töö suhtes.

"Olen kindlasti märkusi teinud, kui ma pean õigeks, et linnakodanike õiguste eest ja nende hea tuleviku nimel tuleks midagi ette võtta kiiremas tempos. Olen kindlasti sekkunud. Ma pole igapäevasesse tegevusse sekkunud, aga olen märkusi teinud, et neid asju võiks paremini ajada," rääkis Tubli.

"Linnavalitsuses on tõesti töörahu kadunud ja see vahetus oligi oluline Paide linnale edasiminekuks. Takerduda veel aastaks nendesse probleemidesse, mis seal kerkinud olid, oleks olnud Paide linnale päris raske ja keeruline," selgitas Alt, miks Reformierakond soostus minema Keskerakonna asemel koalitsiooni.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: