Laborilekke tulemusel levis Hiinas bakteriaalne nakkushaigus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lanzhou.
Lanzhou. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

Hiina kirdeosas asuvas riiklikus loomavaktsiine valmistavas biofarmatseutika tehases leidis möödunud aastal aset leke, mille tulemusel said tuhanded inimesed bakteriaalse nakkushaiguse.

Lanzhou linna tervishoiuametnikud ütlesid reedel, et 3245 inimest on nakatunud brutselloosi. Tavaliselt nakatuvad sellesse inimesed, kes viibivad nakatunud loomade või loomatoodete läheduses. Haigusega kaasneb palavik, liigesevalud ja peavalu.

Veel 1401 inimesel oli haiguse varajase staadiumi proov positiivne, kuid tervishoiutöötajate sõnul pole seni tõendeid leviku kohta inimeselt inimesele.

Hiina võimud avastasid, et biofarmatseutika tehas kasutas oma brutselloosi vaktsiinide tootmisel möödunud aasta juulis ja augustis kasutamistähtaja ületanud desinfitseerimisvahendit, mis tähendab, et tehase heitmetest polnud bakter kadunud.

Tehase heitgaasid moodustasid bakterit sisaldavaid aerosoole, mille tuul Lanzhou veterinaarteaduste instituuti kandis, kus mullu detsembris nakatus brutselloosi pea 200 inimest.

Xinhua uudisteagentuuri andmetel andsid hiljem positiivse proovi ka enam kui 20 Lanzhou ülikooli tudengit ja õppejõudu, kes instituudis viibisid.

Lanzhou tervishoiukomisjon teatas reedel, et kõige sagedamini on bakteri levikuga seotud lambad, veised ja sead.

USA nakkushaiguste ennetuse- ja kontrollikeskuse andmetel on brutselloosi levik inimeselt inimesele "väga haruldane", kuid mõningad haiguse sümptomid võivad uuesti tekkida ning mitte kunagi ära minna. Nendeks on palavik, krooniline väsimus, südamelihase paisumine või artriit.

Tehas esitas küll selle aasta algul juhtunu osas vabanduse, kuid Lanzhou võimude sõnul võeti tehaselt brutselloosi vaktsiini tootmise litsents ära.

Kohalike võimude andmetel algab kahjutasu maksmine patsientidele järk-järgult oktoobris.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: