Tootjahinnad langesid aastatagusega võrreldes 2,2 protsenti

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis tänavu augustis võrreldes juuliga 1,1 protsenti ja langes võrreldes eelmise aasta augustiga 2,2 protsenti, teatas statistikaamet.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas tootjahinnaindeksit juuliga võrreldes eelkõige hinnatõus elektrienergiaga varustamises. "Suur mõju oli ka kala- ja lihatoodete ning keemiatoodete tootmise hinnalangusel," täiendas Šokman.

Mulluse augustiga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises, elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning kütteõlide tootmises. Mõju avaldas ka hinnatõus metalltoodete ja tekstiilitootmises.

Ekspordihinnaindeks suurenes juuliga võrreldes 0,5 protsenti. Kõige rohkem tõusis elektrienergia ning kummi- ja plasttoodete hind. Enim langes puittoodete, naftasaaduste ning põllumajandussaaduste hind. Võrreldes eelmise aasta augustiga langes ekspordihinnaindeks 5,8 protsenti.

Impordihinnaindeks suurenes juuliga võrreldes 0,3 protsenti. Keskmisest enam tõusis elektrienergia, nahktoodete ja jalatsite ning toormetsa hind, langes aga naftasaaduste, ehitusmaterjalide ning kalatoodete hind. Võrreldes mulluse augustiga langes impordihinnaindeks 5,6 protsent.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: