Otse kell 10: Eesti transpordisektori tulevikustsenaariumid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ülemiste ristmik
Ülemiste ristmik Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeval saab otseülekandes jälgida rahvusvahelise transpordifoorumi (ITF), Euroopa Komisjoni ning majandus- ja kommunikatsiooniminsiteeriumi ettekandeid, mis loovad pildi Eesti transpordisektori tuleviku väljakutsetest ja vajalikest lahendustest. Otseülekanne portaalis ERR.ee algab kell 10.

ITF-i uuringu "The Future of Passenger Mobility and Goods Transport in Estonia" lähteülesandeks oli analüüsida väljakutseid ja võimalusi, millega Eesti transpordisüsteem silmitsi seisab, ning teha kindlaks riigi vajadused infrastruktuuri ja reformide osas. Projektiga koguti andmeid, analüüsiti teiste ITF-i liikmesriikide praktikaid ja kasutati kvantitatiivset modelleerimist Eesti transpordisüsteemi erinevate stsenaariumide uurimiseks. Tulemused peaksid aitama Eestil arendada kvaliteetsemaid transpordi lahendusi enda inimestele ja ettevõtetele.

ITF-i uuring oli osa Eesti uue transpordi- ja liikuvuse arengukava väljatöötamisest aastateks 2021-35.

Ürituse ajakava:

10 – 10.20 Sõnavõtud: majandus- ja taristuminister Taavi Aas, Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei ning Rahvusvahelise transpordifoorumi peasekretär Young Tae Kim.

10.20 – 10.50 Rahvusvahelise transpordifoorumi esitlus, milles tuuakse välja "The Future of Passenger Mobility and Goods Transport in Estonia" uuringu peamised järeldused

10.50 – 11.30 Paneeldiskussioon: Henrik Hololei, Young Tae Kim, Indrek Gailan (MKM), Jari Kauppila (ITF), Dejan Makovsek (ITF).

12.15 – 13.30 Eesti transpordi ja liikuvuse arengukava 2021-2035 esmaversiooni tutvustus

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: