Twitter uurib rassilist kallutatust piltide eelvaadetes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Zoom kõrvaldas Colin Madlandi kolleegi pea videpildist.
Zoom kõrvaldas Colin Madlandi kolleegi pea videpildist. Autor/allikas: Colin Madland/Twitter

Twitter uurib kasutajate avastust, et sotsiaalmeediaplatvormi pildi kärpimise algoritm eelistab piltide eelvaadetes mõnikord valgenahaliste fotosid mustanahaliste omadele.

Mõned Twitteri kasutajad on märganud, et kui samas postituses on kaks fotot - üks mustanahalisest inimesest ja teine valgenahalisest, siis sageli näitab Twitter mobiilivaates ainult valgenahalise inimesega fotot, vahendas BBC.

Hiljutine poleemika sai alguse siis, kui Colin Madland Vancouveri ülikoolist tegi tõrkeotsingu seoses tema kolleegi pea haihtumisega videokonverentsirakenduse Zoom kasutamisel. Tuli välja, et Zoomi tarkvara tuvastas ekslikult mustanahalise mehe pea osana taustast ning kõrvaldas selle ekraanilt.

Kui Madland tegi sellekohase postituse Twitterisse, avastas ta, et sotsiaalmeedia mobiilirakenduses oli järjepidevalt valitud postituse eelvaatesse tema, mitte tema kolleegi pilt. Isegi siis, kui ta vahetas fotode järjekorra ära.

Madlandi avastus viis kasutajate seas hulga teiste eksperimentideni. Näiteks avastati, et postituse eelvaates eelistas Twitter USA senati enamuse liidri Mitch McConnelli nägu eelmise presidendi Barack Obama omale. Samuti eelistas Twitter näidisfotodest pilti ülikonnas valgenahalisest mehest mustanahalisele.

Twitter märkis, et testis algoritmi arendamisel rassilist ja soolist kallutatust, kuid tõdes, et seda küsimust tuleb edasi analüüsida.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: