Kolmapäeval on oodata päikest

Foto: Merilin Pärli/ ERR

Kolmapäeval on oodata päikesepaistelist ja sajuta ilma, sooja on 18 kuni 23 kraadi.

Sajupilved lahkusid sajupilved Põhja-Euroopast ning üle Skandinaavia ja Soome kulgenud pilvevööndist suuremat sadu ei tulnud. Norra merele kandis aga tihedama ja laiema pilvemassi Sotimaale jõudnud uus madalrõhkkond. Vahemeremaades püsis palav suveilm, kus mõjusam oli kõrgrõhuala ja näitas laialdaselt päikest.

Kõrgrõhuala koondub aina enam Venemaa kohale ja laieneb servaga Läänemere äärde ning hoiab ilma sajuta ja laialdaselt selge taevaga. Edelavoolus tuleb sooja juurde ja õhutemperatuur tõuseb üle 20 kraadi.

Šotimaalt jõuab Norra merele aktiivne madalrõhkkond, mis toob Norrasse, Rootsi ja Soome sajuhooge. Neljapäeval püsib kõrgrõhkkonna ülekaal ning suurem osa päevast püsib soe ja enamasti pilvitu. Õhtu poole võib madalrõhkkonna serv üle Läänemere laieneda ning tuua vihmapilved saartele ja ka mandri läänerannikule.

Öö vastu kolmapäeva tuleb sajuta ning selge või vähese pilvisusega. Puhub lõunakaare tuul 4-9, enne südaööd rannikul puhanguti 12 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on viis kuni 10, rannikul kuni 14 kraadi.

Kolmapäeva hommik on laialdaselt selge ja sajuta, aga kohati udulaamadega. Puhub lõunakaare tuul kolm kuni seitse, rannikul puhanguti 10 meetrit sekundis. Sooja võib oodata üheksa kuni 14 kraadi. 

Päev tuleb enamasti päikesepaisteline ning sajuta. Puhub lõunakaare tuul neli kuni üheksa, saartel ja läänerannikul iiliti 12 meetrit sekundis. Õhusooja on 18 kuni 23 kraadi.

Nädala teises pooles ei ole suuremat sadu oodata, aga reedel on Lääne-Eestis sajuvõimalus suurem. Keskmised temperatuurid on nii päeval kui ka öösel septembri kohta kõrged ehk öösel 12 või 13 ning päeval 19 kuni 22 kraadi.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: