Vald ostis rahvale tüki metsa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mets
Mets Autor/allikas: Mirjam Mäekivi/ERR

Saue vald ostis riigimaade enampakkumiselt munitsipaalomandisse ligi 6,5 hektarit maad, millest 6,1 hektarit on mets, kirjutab Maaleht. Vald leidis seega ennetavalt lahenduse, mis peaks rahuldama kogukonda ega riiva ka metsaomaniku huve

Linnupesa kinnistu, mille omanikuks vald nüüd on, paikneb Kibuna küla naabruses, tegu on kõrgendatud avaliku huviga alaga.

Saue vallavanem Andres Laisk rääkis ajalehele, et sellistel enampakkumistel on osaletud ka varem lähtuvalt sellest, kas maatükil võib olla avalik huvi või mitte.

Linnupesa puhul on maa valla üldplaneeringus märgitud üldmaaks, ja kui tavaliselt saadakse riigiga kokkuleppele selliste maatükkide tasuta munitsipaalomandisse andmises, siis Linnupesa kinnistust riik niisama ei loobunud, vaid pani selle oksjonile. Samal enampakkumisel soovis vald osta ka Laitse lähedal Vansi külas asuvat elu- ja pargimaana katastris olevat Sääse kinnistut, aga sellega jäädi hinnapakkumise konkurentsis teiseks.

"Kui juhtub, et riigiga ei saa kokkuleppele, siis oleme läinud neid maid oksjonilt välja ostma, vältimaks seda, et maad lähevad metsafirmade või metsamajandamise huvidega isikute kätte, kes hakkaksid seal meie seisukohalt keskkonnale ebasobilikke tegevusi tegema," selgitas Laisk sääraste ostude põhimõtet. "Eesmärk on, et need jääksid piirkondlikeks haljasaladeks."

Vallavanem on seda meelt, et kohalike omavalitsuste üldplaneeringud võimaldavad väga piiratult avaliku huviga alasid kaitsta, kusjuures annab ta endale aru, et igasuguste piirangute seadmine nõuab ka nende kompenseerimist maaomanikule.

Allikas: Maaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: