Kim vabandas lõunakorealase tapmise pärast

Põhja-Korea liider Kim Jong-un.
Põhja-Korea liider Kim Jong-un. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Põhja-Korea liider Kim Jong-un vabandas lõunakorealase tapmise eest oma riigi vetes, teatas reedel Lõuna-Korea presidendi kantselei.

Kim nimetas juhtumit "ebameeldivaks" ja vabandas president Moon Jae-ini ja lõunakorealaste ees, vahendas Lõuna uudisteagentuur Yonhap riikliku julgeoleku nõunikku Suh Hooni. 

Põhja-Korea sõdurid lasid kalandusametniku maha teisipäeval, Lõuna-Korea valitsuse teatel süüdati mehe surnukeha hiljem õliga, arvatavasti koroonaviiruse nakkuse ennetamiseks. 

Tegemist oli esimese Lõuna-Korea kodaniku tapmisega Põhja-Korea vägede poolt kümne aasta jooksul ja see tõi Lõuna-Koreas esile sügava meelepaha. 

Põhja-Korea vabandused, iseäranis Kimilt, on äärmiselt haruldased ja antud sõnum tuleb ajal, mil kahe Korea suhted on külmunud ning Pyongyangi kõnelused Washingtoniga seiskunud. 

Lõuna-Korea julgeolekunõunik oli saanud kirja Põhja-Korea võimupartei osakonnast, mis vastutab suhete eest lõunanaabriga.

Põhja-Korea tunnistas umbes kümne lasu tulistamist mehe pihta, kes oli ebaseaduslikult nende vetesse tulnud ning keeldus end esitlemast. Piirivalvurid tulistasid tema pihta vastavalt kehtivatele korraldustele. 

Tema surnukeha polnud pärast tulistamist enam nähtav ja Põhja sõdurid süütasid ta verega kaetud päästevahendi põlema, teatas Pyongyang. 

Lõuna-Korea sõjaväeametnike väitel kuulati mees üle, kui ta oli vees mitu tundi olnud. Ta olevat väljendanud soovi Põhja poole üle joosta. 

Ta kadus Lõuna-Korea patrullaluselt Yeonpyeongi piirisaare lähistel esmaspäeval ja Põhja-Korea väed avastasid ta oma vetes enam kui 24 tundi hiljem. 

Lõuna-Korea meedia teatel oli tegemist neljakümnendates eluaastates mehega, kel oli kaks last, kuid kes oli hiljuti lahutanud ja oli finantsraskustes.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: