Tallinn andis koolidele korralduse eelkooli algus uude aastasse lükata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna eelkoolide algus lükkub uude aastasse.
Tallinna eelkoolide algus lükkub uude aastasse. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinna linnapea andis kõigile Tallinna koolidele korralduse koroonaolukorra tõttu eelkooli algus uude aastasse edasi lükata.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kohtus linnajuhtidega kolmapäeva õhtul, kus andis neile korralduse sügisesse plaanitud koolieelikutele mõeldud eelkooli algus uude aastasse lükata.

Praeguste plaanide kohaselt alustavad Tallinna munitsipaalkoolide juures tegutsevad eelkoolid jaanuarist. Seda nõuet ei ole kohustatud täitma erakoolid ja erakoolide ruume kasutavad eelkoolid.

See tähendab, et kooliks ettevalmistuse aeg jääb poole lühemaks.

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi koolituskeskuse juht teatas koolieelikute lapsevanematele, et kooli õpetajad töötavad välja uue plaani, millega eelkooliks plaanitud õppekava saaks täidetud ka juhul, kui saab alustada alles jaanuaris.

"Vajadusel kas kaks korda nädalas või pikemalt tundi tehes ja ka vaheaegadel," tõi koolituskeskuse juht Jane Lauter oma kirjas vanematele esile, mismoodi õppekava ikkagi täidetud saaks. "Kui luba antakse varem, siis alustame niipea kui võimalik."

Õppetöö munitsipaalkoolide juures tegutsevates eelkoolides on tasuline. Kadrioru Saksa Gümnaasium kannab tehtud ettemaksud jaanuarisse, kui aga vanemad soovivad kohast loobuda, tagastatakse ettemaks.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: