Tapal algas liitlaste lahingugrupi integratsiooniõppus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaitsevägi.
Kaitsevägi. Autor/allikas: Janvar Pitelkov/Kaitsevägi

Sel nädalal algas Tapale uue rotatsiooniga saabunud Ühendkuningriigi liitlasvägede viienda jalaväepataljoni lahingugrupi 5 Rifles integratsiooniõppus, mille käigus harjutatakse koostööd eri üksuste vahel.

Õppus toimub mitme nädala vältel ja on jaotatud erinevateks osadeks. Sel esmaspäeval alustati juhtimispunktide õppusega.

Õppuse eesmärk on liitlasvägede integreerimine 1. jalaväebrigaadi operatsioonidesse lahingugrupi ülema ja staabi tasemel.

Lisaks liitlasvägedele ja 1. jalaväebrigaadile võtavad õppusest osa ka kaitseväe akadeemia ohvitserid, kes on läbimas keskastmekursust, ning kadetid, kes õpivad põhikursusel.

Järgmisel nädalal jätkub õppus kaitseväe keskpolügoonil, kus treenitakse lahingutegevust Eesti maastikul.

Integratsiooniõpe lõpeb õppusega Lätis, kus liitlasväed treenivad koos Scoutspataljoniga ning vastutegevust on tegemas Läti liitlaste lahingugrupp.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriik on Ühendkuningriik, panustavad riigid on Prantsusmaa ja Taani.

Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: