Ööpäevaga lisandus 35 positiivset koroonatesti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ida-Tallinna keskhaigla.
Ida-Tallinna keskhaigla. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2 344 koroonaviiruse esmast testi, millest 35 tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 18 inimesel (neist 14 Tallinnas). Ida-Virumaale laekus 12 ning Raplamaale, Hiiumaale, Läänemaale ja Jõgevamaale üks uus koroonaviiruse juhtum.

Ühel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 39,43.

Hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 31 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Koju ei saadetud ühtegi patsienti ega avatud ühtegi uut koroonaviiruse juhtumit.

Harjumaa 18 uuest juhtumist kolm on seotud nakatumisega pereringis ning kaks nakatumisega koolis. Ühel juhul toodi viirus sisse Ukrainast, ülejäänud juhtumite asjaolud on veel täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on ligi 2000 inimest, kellest 273 on haigestunud.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kuut kollet, millest suurimad on Ida-Tallinna keskhaigla kolle (34 nakatunut, neist 22 on haigla töötajad) ja Läänemere gümnaasiumi kolle, kus on haigestunud 24 õpilast ja 8 õpetajat. Päästeameti koldega on seotud seitse juhtumit, nakatumisega töökohal kuus ja pereringis samuti kuus juhtumit. Lisaks on viimase info kohaselt kaheksa Harjumaa elanikku saanud viiruse Haapsalu nostalgiapäevi külastades.

Ida-Virumaa uutest juhtumisest kolm on seotud nakatumisega pereringis ning kolm nakatumisega töökohal. Kahel juhul saadi haigus tuttavalt, ühel juhul toodi viirus sisse Venemaalt ning ühel juhul saadi nakkus koolist. Kahe juhtumi asjaolud on täpsustamisel.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas kaheksa aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud seitse, esimese Sillamäe töökoha koldega 13 ja teise Sillamäe töökoha koldega kaheksa inimest. Tutvuskonna koldega on seotud 30, Tammiku põhikooli koldega 11 ning Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis inimest. Teise Ida-Virumaale pereliikmete ja tuttavate koldega on hetkel seotud kuus inimest (kellest üks elab Tallinnas).

Pühapäevast lisandus Ida-Virumaale uus kooliga seotud kolle Kohtla-Järvel, koldega on hetkel seotud kuus haigestumist (neist kaks nakatunud pereliikmed).

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 900 inimese, kellest on haigestunud 175.

Jõgevamaa uue haigusjuhtumi asjaolud on selgitamisel. Lõuna regiooni tööpiirkonnas on hommikuse seisuga kolm kollet – 21 inimesega Võru sünnipäeva kolle, 11 inimesega matusekolle ja 15 inimesega töökoha kolle. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses üle 350 inimese, kellest 43 on haigestunud.

Hiiumaa uus juhtum on seotud nataumisega töökohal, ühel juhul nakatus inimene Haapsalu nostalgiapäevadel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 160 inimese, kellest 15 on haigestunud.

Haapsalus avatakse esmaspäevast testimispunkt

Synlab avab esmaspäevast Haapsalus jala ja autoga ligipääsetava testimistelgi, mis asub Haapsalu kultuurikeskuse kõrval (Posti tn 3), Rahu ja Vaba tänava nurgal asuvas parklas. Esialgu testitakse inimesi kolmel päeval, vajadusel lahtiolekuaegu muudetakse.

Kokku on Eestis võimalik saatekirjaga koroonaviiruse ninaneelu proovi anda 18 testimispunktis, millest kolm asuvad sadamas ja lennujaamas ning on mõeldud Eestisse saabujate testimiseks.

Järgmised nädalad kriitilised

Terviseamet hoiatab, et järgmised nädalad on kriitilised viiruse kontrolli alla saamiseks. Maski kandmine ei ole Eestis küll kohustuslik, kuid mask on väga hea täiendav meede distantsi hoidmisele, heale kätehügieenile ja heale respiratoorsele hügieenile, leiab amet.

Maski tuleb kanda kõigil mistahes haigussümptomitega inimestel avalikus kohas viibides või vältimatu lähikontakti korral. Maski peaksid kandma kõik koroonaviirusesse haigestunute kontaktsed, isegi siis kui sümptomeid veel pole.

Maski tasub kanda külastades rahvarohkeid suletud ruume - poed, kaubanduskeskused, ühistransport jm. See on tungivalt soovitatav just nendes piirkondades, kus on tekkinud uued nakkuskolded. Maski tuleks kanda ka väljas rahvarohketes kohtades viibides, kui pole võimalik hoida võõraste inimestega distantsi. Oluline on maski paigaldada, kanda ja eemaldada õigesti, ennast nakatamata. Pärast maski eemaldamist tuleb käed desinfitseerida.

Nakatunutega lähikontakte tuvastada aitavat HOIA mobiilirakendust alla laaditud 142 839 korda, selle kaudu on end haigeks märkinud 60 inimest.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: