Loata ja purjus juht jäi autost ilma

Politseiauto.
Politseiauto. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viru maakohus karistas esmaspäeval 31-aastast Sillamäe elanikku järjekordse juhtimisõiguseta sõidukijuhtimise eest 21 arestipäeva ja sõiduauto konfiskeerimisega.

29. augustil Sillamäel patrullinud Narva politseijaoskonna politseinikud märkasid kella 1 paiku öösel Gagarini tänaval ebakindla sõidustiiliga sõiduautot Mazda, mis võis viidata sellele, et roolis on alkoholi tarvitanud juht.

Sõiduki peatades selgitasid korrakaitsjad välja, et roolis on juhtimisõiguseta sõidukijuhtimise eest korduvalt karistatud kohalik elanik, kes oli ka purjus.

Juhtunu kõigi asjaolude väljaselgitamiseks alustati väärteomenetlust. "Mehe eelnev käitumine viitas sellele, et sõiduki olemasolul võib ta jätkata rikkumiste toimepanemist. Sellepärast taotlesin kohtus nii aresti kui ka sõiduki konfiskeerimist, millega kohus ka nõustus," ütles Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin.

Narolin rääkis, et mehe elukaaslane oli rikkumise toimepanemisest teadlik. "Kahjuks naine ei takistanud elukaaslast rooli istumast ning istus sellesse autosse ka ise. Selline käitumine on vastutustundetu nii roolikeeraja kui ka reisija poolt. Lähedased peaks olema huvitatud sellest, et neile kallid inimesed ei paneks ohtu ei end ega teisi," lisas Narolin.

Sel aastal on Narva politseijaoskonna politseinikud kinni pidanud 111 roolikeerajat, kel puudus sõiduki juhtimisõigus, ja 274 joobes sõidukijuhti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: