Reede on vähese pilvisusega ja soe

Foto: Katrin Leemet/Minupilt.err.ee

Reedel on vähese pilvisusega sajuta ilm, sooja on oodata kuni 18 kraadi.

Reedel püsib Venemaa kohal laiaulatuslik kõrgrõhuala ja lisaks tugevneb uus kõrgrõhkkond ka Barentsi merel. Sellest tulenevalt on ilm sajuta nii Soomes, suuremas osas Skandinaavias kui ka Baltimaades. Lääne poolt survestab aga Läänemere piirkonda madalrõhkkond, mistõttu on ilm Eesti rannikuvetes puhanguline.

Vihma sajab Norra lõunaosas, Taanis ja mõnel pool Läänemere lõunaosa ümbruses. Laupäev olulist muutust ei too, sest jääme Venemaal oleva kõrgrõhuala mõjuvälja ning vihmapilvi ei ole oodata.

Öö vastu reedet tuleb vähese pilvisusega ning sajuta, üksikutes kohtades esineb udu. Puhub ida- ja kagutuul kolm kuni kaheksa, saartel puhanguti 11 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on neli kuni üheksa, rannikul kuni 13 kraadi.

Reede hommikul on vähese pilvisusega sajuta ilm ning jätkuvalt võib mõnes kohas udu tekkida. Puhub ida- ja kagutuul kolm kuni kaheksa, saartel puhanguti 11 meetrit sekundis ning sooja on oodata viis kuni 10, rannikul rohkem kuni 12 kraadi.

Ka päev tuleb sajuta ning vähese pilvisusega. Puhub valdavalt idatuul neli kuni 10, rannikul puhanguti 13 meetrit sekundit ja päeva maksimumid kerkivad 18 kraadini.

Nädalavahetus algab ilusa ilmaga, kuid pühapäeval laieneb vihm päeva jooksul üle Eesti. Uus nädal on samuti sajune, kuid pigem soe, öösel keskmiselt 9 kuni 13 ning päeval 15 kuni 17 kraadi.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: