Järvamaal kihutas 13-aastane poiss Porschega 200 km/h ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1601631480000 | amCalendar}}
Foto: PPA

Ööl vastu reedet pidasid politseinikud Järvamaal kinni üle 200 km/h sõitnud Porsche, mille juht eiras peatumismärguannet. Politseinikud avastasid autoroolist 13-aastase Paide poisi, kes koos veel kahe teismelisega käis autoga Pärnus burgerit söömas.

Öösel veidi enne kella kolme mõõtis Pärnumaal Pärnu-Rakvere-Sõmeru maanteel Sindi silla vahetus läheduses liiklusjärelevalvet teinud eravärvides politseipatrull Pärnu poolt Paide suunas liikunud sõiduauto Porsche sõidukiiruseks 130 km/h ning andis sõidukile peatumismärguande. Juht eiras märguannet, lisas kiirust ning hakkas politseinike eest ära sõitma.

Pärnu politseijaoskonna patrullijuht Henry Murumaa sõnul ulatus politseinike eest põgeneva auto kiirus kohati üle 200 km/h.

"Autole järele sõitma asunud patrull kaasas ohtliku sõiduki kõrvaldamiseks lisajõude ning Vändra kandis olnud teine politseipatrull seadis auto peatamiseks üles teetõkke. Porsche juhil aga õnnestus tõket vältida, mistõttu tekitas Pärnu patrullidele appi tulnud Paide patrull Türi külje alla vahetult enne Säreveret teele uue tõkke ning kasutas sõiduki sundpeatamiseks ka "siili"," selgitas Murumaa.

Vahetult enne üles seatud teetõket pööras autojuht paremale teelt välja maastikule. Pärast mõned sajad meetrid teepervel sõitmist keeras juht tagasi maanteele, kus sõitis sisse tema edasisõitu takistanud politseisõidukile. Kuna Porschel oli vahepeal purunenud rehv, ei õnnestunud selle juhil enam põgenemist jätkata ning politseipatrull sundpeatas auto, keerates sellele ette.

Politseinikud tuvastasid, et autoroolis oli 13-aastane poiss ning temaga koos olid sõidukis veel 12-aastane tüdruk ja 16-aastane noormees. Laste sõnul võtsid nad salaja 13-aastase poisi vanemate auto, sõitsid sellega Paidest Pärnusse McDonald'sisse sööma ning olid parasjagu tagasiteel Paidesse, kui politsei neile peatumiseks märguande andis.

Porsche, mille roolis kimas Paide ja Pärnu vahel 13-aastane poiss Autor/allikas: PPA

"Kui küsisime autot juhtinud poisilt, miks ta politseinike eest ära sõitis, siis ütles poiss, et hakkas kartma võimalikke tagajärgi," sõnas Murumaa.

"See on praegu puhas õnn, et meil on kolm tervet last. 20 aastat politseinikutööd teinuna olen näinud, kui traagiliselt võib selline sõit lõppeda," ütles Murumaa. Politsei vestleb nii laste kui ka nende vanematega ja selgitab tagajärgi.

Murumaa: karistus on tõsine vestlus politseinike ja vanematega

Henry Murumaa ütles "Ringvaates", et autot juhtinud noormeest vastutusele võtta ei saa.

"Kui me räägime sellest, kas politsei saab sekkuda kuidagi ja vastutusele võtta juhti, siis seda me antud hetkel teha ei saa, sest Eesti vabariigi seadused sätestavad, et süüvõimeline on isik alates 14. eluaastast," rääkis Murumaa.

"Ma usun, et karistus on see, et tal tuleb väga tõsine vestlus nii politseinike kui ka oma vanematega, kus tuleb korralikult selgitust anda, miks selline tegu tehti. Ja mis on põhiline eesmärk - ta peab aru saama, et sellist asja pole okei teha ja tuleb aru saada, et tulevikus selliseid asju enam juhtuda ei tohi," lisas ta.

Murumaa ütles, et iga lapsevanem peab teadma, mida tema laps teeb ja kas ta sõidab tema autoga või mitte.

Murumaa sõnul on viimastel aastatel keskmisel 300 sellist juhtumit, kus politsei on tabanud roolist alaealise.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: