Läti tõstis nakatumismäära välisriikidest saabujatele

{{1601656920000 | amCalendar}}
Foto: Timo Wolf/Creative Commons

Alates laupäevast kehtib Lätis eneseisolatsiooni nõue kõrge COVID-19 riskiga välisriikidest saabuvatele inimestele uue nakatumismäära alusel, teatas Läti haiguste ennetuse ja kontrolli keskus.

Praegu kehtib isolatsiooninõue inimestele riikidest, mille nakatumismäär kahe nädala kohta on üle 16 nakkuse 100 000 elaniku kohta, kuid alates laupäevast kehtib Lätis määr 25 nakkust 100 000 inimese kohta. 

Keskus on viinud läbi riskianalüüsi, tuginedes kõige viimastele andmetele, ütles pressiesindaja Ilze Araja.

Lätis on nakatumismäär hetkel 19,5 nakkusjuhtu 100 000 elaniku kohta. 

"Seega, Lätile sarnase COVID-19 esinemissagedusega riikidest saabujatele pole eneseisolatsiooni kohustust," teatas keskus. 

Alates laupäevast ei kehti eneseisolatsiooni nõue saabujatele Soomest, Küproselt, Liechtensteinist ja Vatikanist. See on veel jõus saabuvale ja väljuvale reisijate transpordile Tšehhi, Hispaaniasse, Prantsusmaale ja Andorrasse. 

Lätis on kaks suuremat kollet

Läti nakatumisnäit tegi nädalaga suure ja ootamatu hüppe ligi kaheksalt peaaegu 20-ni 100 000 elaniku kohta. Selle taga on kaks kollet - Kuldigas ja Daugavpilsis. Kuldigas on praeguseks ligi 80 positiivse proovitulemuse saanud inimest, Daugavpilsis 100. Pealinna Riia nakatunute arv on 230, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuldiga puhang algas kohalikust tekstiiliettevõttest ja on praeguseks jõudnud ka lasteasutustesse ja haiglasse, kus üks patsient valetas koroonahaigega kokkupuutumise kohta.

Daugavpilsis algas puhang spordivõistluselt ja koolist.

Kuldigas lõppes äsja kolm päeva kestnud masstestimine, kus süljeproovid on praeguseks andnud alla kahe protsendi positiivseid teste, laupäeval algab masstestimine Daugavpilsis.

Läti valitsus ja kohalikud omavalitsused ise on kehtestanud mõlemas piirkonnas kaheks nädalaks piirangud, üleriigilisi meetmeid praegu karmistama ei hakata.

"Kehtestasime kaheks nädalaks Kuldiga ja Daugavpilsi omavalitsuses piirangud. Need on mõeldud selleks, et inimesi viiruse eest kaitsta, mitte aga selleks, et halvata majandust," ütles peaminister Krišjanis Karinš.

"Oluliselt suurenenud testimine avas mitmeid nakatumisallikaid Kuldigas. Üks kolle on Daugavpilsis, mis on seotud sealse spordivõistkonnaga. Kolmas puhang on ühes Olaine ettevõttes," sõnas terviseminister Ilze Vinkele.

Toimetaja: Merili Nael, Ragnar Kond

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: